Judas Priest’in Klasik Albümü “Screaming For Vengeance’in Çizgi Romanı Geliyor

Z2 Comics, İngiliz heavy metal efsanesi Judas Priest’in en çok satan klasik albümü “Screaming For Vengeance’ın Temmuz 2022’de piyasaya sürülecek çizgi roman üzerinde çalışmalara başladı.

Yazarlar Rantz Hoseley, Neil Kleid ve sanatçı Christopher Mitten grubun bu ilk çizgi romanı için iş birliği yapıyor.

Albümün şarkılarından ve görsellerinden ilham alan Hoseley ve Kleid, kasvetli bir distopik geleceği tasvir eden oldukça iyi bir uyarlama hazırladılar:

Bundan 500 yıl sonra, manipülasyon ve gaddarlık yoluyla gücü elinde tutan yönetici seçkinler tarafından kontrol edilen ölü dünyada tecrübesiz bir mühendis, hayati bilimsel keşfiyle farkında olmadan statükoyu tehdit ettiğinde güvendiği kişiler tarafından ihanete uğrar ve aşağıdaki parçalanmış gezegene gönderilir.

Her gün bir hayatta kalma savaşı olduğu bu dünyanın enkazında ve ıssızlığında, sürgündeki yeni hayatını kabul etmekle veya SCREAMING FOR VENGEANCE (intikam için çığlık atmak) arasında seçim yapmak zorundadır.”

Hoseley, “Judas Priest’in bana kişisel olarak ne kadar ilham verdiğini anlatamam,” diyor ve ekliyor, “‘Screaming For Vengeance’ yayınlandığında zaten grubun hayranıydım, ancak kimse bunun yarattığı etkiye hazır değildi. Bu inanılmaz kapak resmi mi? O şarkılar mı? O albüm benim günlük müziğim ve yaratıcı yakıtım oldu, o kadar ki kaseti arabamda çıkardım. Benim için çok önemli olan bu şarkılardan ilham alan bir projeye katkıda bulunabilmek mi? Peki, bu çok ciddiye aldığım bir onur ve sorumluluk.”

Roman ayrıca, “The Hellion” olarak bilinen ikonik metalik yırtıcı kuştan sorumlu orijinal Screaming for Vengeance kapak sanatçısı Doug Johnson ile bir röportaj da içeriyor.

ABD’de çifte platin sertifikalı “Screaming For Vengeance” Temmuz 1982’de piyasaya sürüldü ve grubun Kuzey Amerika’daki başarısının başlangıcı oldu.

tr_TRTurkish