Jethro Tull’ın Yaklaşan Albümünün Yeni Şarkısı “Sad City Sisters” Klibiyle Yayında

İngiliz progresif rock sahnesinin emektar grubu Jethro Tull, 18 yılı aşkın süredir yeni şarkılardan oluşan ilk stüdyo albümünü yayımlamaya hazırlanıyor.

28 Ocak’ta InsideOut Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “The Zealot Gene” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan yeni şarkı ‘Sad City Sisters’ klibiyle birlikte servis edildi.

Klibin yönetmen koltuğunda ise daha önce çok sevilen klasik “Aqualung” için bir klip hazırlamış olan İranlı film yapımcısı Sam Chegini bulunuyor.

Ian Anderson şarkı hakkında şu yorumu yapıyor: “‘Sad City Sisters’, birkaç yıl önce St David’s Hall’daki konserimizden eve dönerken Galler’in Cardiff kentinde bir Cumartesi gecesinin anılarını kusuyor.”

Çıkış şarkısı “Shoshana Sleeping” geçen ay paylaşılan “The Zealot Gene”, Jethro Tull’un 1999 tarihli albümü “J-Tull Dot Com” ve 2003’teki Noel albümünden sonraki ilk resmi Jethro Tull albümü olacak.

Anderson, YouTube kanalına yaptığı bir röportajda, “Jetro Tull’un ilk günlerinden bu yana köprünün altından çok su geçti” diyor ve ekliyor, “Ama bence tüm bu müzisyenler kendilerini gerçekten “marka adı” olan Jethro Tull’un bir parçası olarak görebilirler. Grup ve marka, insanların beğeneceğini umduğum bu kayıtta aydınlatılıyor.”

Pandemiye ve Anderson’ın sağlık sorunlarına rağmen tamamlanan albüm, grubun şu anki kadrosu Anderson, gitarist Joe Parrish-James, davulcu Scott Hammond, piyanist John O’Hara ve basçı David Goodier’den oluşan kadroyla kaydedildi. Gitarist Florian Opahle de albüme katkıda bulundu ancak çekirdek kadroda değil.

tr_TRTurkish