Jeremy Allen White ‘Nebraska’ filminde Bruce Springsteen’i canlandırak

Film, Jeremy Allen White’ın Springsteen’i oynayacağı haberleriyle resmi olarak doğrulanmış oldu.

Haberlere göre The Bear yıldızı Jeremy Allen White, Bruce Springsteen’in ikonik albümü ‘Nebraska’nın yapımına odaklanan yeni filmde Bruce Springsteen’i canlandıracak.

Scott Cooper (Crazy Heart, Hostiles), Warren Zane’in 2023 tarihli kitabı Deliver Me from Nowhere: The Making of Bruce Springsteen’s Nebraska‘ya dayanan filmi yazıp yönetecek: The Making of Bruce Springsteen’s Nebraska, Springsteen ve E Street Band’in Born In The USA‘yı kaydetmesiyle şekillenmeye başlıyor.

Geçen ay Deadline, Ocak ayında duyurusu yapılacak filmde genç Springsteen’i canlandıracak oyuncunun White olduğunu bildirmişti. Deadline, filmi Disney ve 20th Century Studios’un yapacağını doğruladı. NME, yorum almak için Disney ve 20th Century Studios’a ulaştı.

Variety’ye göre Springsteen’in menajeri Jon Landau şunları söyledi: “Warren Zanes’in Deliver Me From Nowhere’i Bruce Springsteen ve müziği hakkında şimdiye kadar yazılmış en iyi kitaplardan biri.

“Bruce ve ben, Scott Cooper’ın bu kitabı temel alarak filmi yazıp yönetmeyi istemesinden büyük heyecan duyuyoruz; onun bu iş için mükemmel bir film yapımcısı olduğunu düşünüyoruz. Scott yapımcılar Ellen Goldsmith-Vein ve The Gotham Group’tan Eric Robinson ve Scott Stuber ile birlikte bu projenin Bruce’un 55 yıllık kariyerinin damgasını taşıyan vizyona ve ruha sahip olmasını sağlamak için mükemmel bir ekip bir araya getiriyor. 20th ve Disney’deki tüm ekibin yürekten bağlılığını ve desteğini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Cooper şunları ekledi: “Bir zamanlar ‘Nebraska’nın sizi iliklerinize kadar hareket ettiren bir albüm olduğunu okumuştum. Buna kesinlikle katılıyorum. Bruce Springsteen ve özellikle ‘Nebraska’nın beni ve çalışmalarımı derinden etkilediğini düşünüyorum. Umutsuzluk, hayal kırıklığı ve sıradan Amerikalıların mücadelesi temaları aracılığıyla Bruce, insanlığın durumunun korkusuz bir portresini çizerek benzersiz bir miras oluşturdu. Ancak karanlığın ortasında, yılmaz bir ruhu yansıtan bir direnç ve umut duygusu parlıyor.

“Bu, tanıdığım, sevdiğim ve bu filmle onurlandıracağım Bruce. Warren Zanes’ın Bruce’un hayatındaki bu bölümü harika bir şekilde anlatması sinemaya uyarlanmaya hazır. Bu film, izleyicilere Bruce Springsteen’in ruhuna ve hepimizi bir arada tutan evrensel gerçeklere açılan bir pencere sunarak, dönüştürücü bir sinema deneyimi olma potansiyeline sahip.”

‘Nebraska’ Springsteen’in altıncı albümüydü ve kayıtların sadeleştirilmiş doğası nedeniyle kataloğunda öne çıkıyor. Karanlık bir psikolojik dönemden geçiyordu ve dört kanallı bir kayıt cihazına bir dizi şarkıyı demo olarak kaydetmişti ve bunları E Street Band ile yeniden kaydetme niyetindeydi. Sonunda şarkıcı demoları olduğu gibi yayınlamaya karar verdi.

Diğer Bruce Springsteen haberlerine bakarsak; Boss yakın zamanda Mark Knopfler’in, Queen’den Brian May, Bruce Springsteen, Black Sabbath’tan Tony Iommi, Eric Clapton, Rolling Stones, gitarist Ronnie Wood ve çok daha fazla isimlerin rol aldığı, yıldızlarla dolu yardım amaçlı ‘Going Home’ yeniden kaydında yer aldı.

Ayrıca Curb Your Enthusiasm’ın son bölümünde küçük bir rol oynadı ve 19 Nisan Cuma günü Sony Music aracılığıyla yayınlanacak olan ‘Best Of Bruce Springsteen’ başlıklı, kariyerini kapsayan bir derlemenin ayrıntılarını duyurdu.

Bu yazın sonlarında The Boss, 2024 İngiltere ve İrlanda turu için gölün bu tarafına geri dönecek; kalan biletleri burada bulabilirsiniz.

GÖRSEL: Getty Images

tr_TRTurkish