Iggy Pop’un Bol Yıldızlı Yeni Albümü “Every Loser” Yayında

Iggy Pop’un yeni albümü “Every Loser”, Atlantic/Gold Tooth Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Son yılların gözde yapımcılarından Andrew Watt ile kaydedilen albümde birçok yıldız müzisyenin de katkısını görüyoruz

Punk rock sahnesinin sembol ismine albümde, Andrew Watt ile birlikte Red Hot Chili Peppers davulcusu Chad Smith ve Guns N’ Roses basçısı Duff McKagan’ın yanı sıra geçen mart ayında hayatını kaybeden Foo Fighters davulcusu Taylor Hawkins ile Blink-182 davulcusu ve yapımcı Travis Barker’ın katkıları da mevcut. Ayrıca Jane’s Addiction’dan Dave Navarro, Eric Avery ve Chris Chaney, Pearl Jam gitaristi Stone Gossard ve eski Red Hot Chili Peppers gitaristi Josh Klinghoffer’ın da albümde imzası bulunuyor.

“Every Loser”, Iggy’nin Andrew Watt’ın firması Gold Tooth Records’taki ilk albümü olurken Iggy Watt ile yeni iş birliğine değinirken, “Ben gömleği olmayan, sallanan adamım; Andrew ve Gold Tooth bunu anladı ve birlikte eski usul bir şekilde albüm kaydettik” diyor ve ekliyor, “Müzisyenler, çocukluklarından beri tanıdığım adamlar ve müzik sizi çıldırtacak.”

Andrew Watt ise Pop’a “lanet olası bir ikon” adını verirken, onurlandırıldığını ve onunla bir albüm yapmasına izin verdiğine hala inanamadığını söylüyor.

Albümden önce “Frenzy” ve “Strung Out Johnny” single’ları dinleyiciyle paylaşılırken albüm, Pop’un 2019 albümü “Free” sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor. Daha yakın zamanda, Danny Elfman’ın “Kick Me” şarkısının remiksine katkıda bulunan Iggy, Leonard Cohen saygı albümde ise Cohen’in “You Want It Darker” şarkısının bir yorumuyla yer aldı.

tr_TRTurkish