Gökhan Türkmen’den Kalbini Yalnızlıkla Terbiye Edenlere: ‘Kalbim (Organik)’

Haziran ayında yayınlanacak yeni Gökhan Türkmen albümünden önce, sürpriz tekli Kalbim, GTR Müzik etiketiyle 17 Mayıs Cuma günü müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Müziğini her zaman zenginleştiren Türkmen, bazen de dinleyicisini şaşırtarak, geçmiş yıllarda yayınladığı şarkılarının farklı versiyonlarıyla diskografisini genişletiyor.

“Kalbim; kalbini yalnızlıkla terbiye eden insanların iç sesi.”

Organik; sade, süssüz, salt müzik amacıyla Serkan Ölçer ve Gökhan Türkmen’in birlikte ortaya çıkardığı yeni bir seri. 2010 Temmuz ayında yayımlanan ’Biraz Ayrılık’ albümünde yer alan ‘Ayıp Ettin’ ile başlayan Organik serisi ‘Kalbim’ teklisi ile devam ediyor. Bu ikinci şarkı ‘Kalbim’in devamında, ‘Rüya’ ve ‘Yan Sen’de dinleyici ile buluşacak. ‘Kalbim’in video klibi; ödüllü yönetmen Ali Özkul tarafından Şile’de çekildi.

Sözü müziği Gökhan Türkmen’e düzenlemesi Serkan Ölçer’e ait, 2014 yılında yayınlanan “En Baştan” albümünde yer alan şarkı, şimdi ‘Kalbim (Organik)’ versiyonu ile dijital dünyada yerini aldı. Ritim öğelerinin gerçek ve organik undurlarla kayıt edildiği şarkının ilk çıktığı zamanki duygusu ve hissiyatı korunarak bugün tekrar dinleyicinin karşısına çıkıyor. Akustik kaydın mix ve master süreci de bütün bunlar düşünülerek yapıldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish