Future Islands’ın Yeni Albümü “People Who Aren’t There Anymore” Yayında

Baltimore, Maryland merkezli synth-pop grubu Future Islands’ın yedinci stüdyo albümü “People Who Aren’t There Anymore”, Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde 4AD etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Albüm, grubun 2020 tarihli “As Long as You Are” albümünden bu yana ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

2024’ün en çok beklenen albümlerinden biri olan “People Who Aren’t There Anymore”, synth-pop dörtlüsünün önceki albümlerinden daha da karamsar bir lezzet yoğunluğuna sahip. Albümün prodüktörlüğünü grupla birlikte çalışan Steve Wright üstlenirken, miksajını grubun 2014’teki çıkış albümü Singles’ın prodüktörlüğünü yapan deneyimli indie müzisyeni Chris Coady yaptı.

Future Islands’da geçmişten bu zamana kadar alışık olduğumuz solist Sam Herring’in üstün vokal yeteneği, tuşlularda Gerrit Welmers, bas ve gitarlarda William Cashion ve davulda Michael Lowry’nin dokunuşları “People Who Aren’t There Anymore”da da kendini belli ediyor ancak çok daha empatik bir albüm bizleri bekliyor.

“People Who Aren’t There Anymore”, yaklaşık yirmi yıl önce kurulmuş olmasına rağmen kendilerine ve birbirlerine meydan okumaya devam eden Future Islands için yeni bir bölümün habercisi. Geçmişte her zamankinden yüksek enerjili parçaların peşindeyken, bu kez kendi içlerine dönüyorlar. Albüm, grubun en ilham verici ve yürek parçalayıcı parçalarından bazılarını tam tersi şekilde sunuyor: Acele etmeden ve her nefesi, heceyi ve zil vuruşunu sayarak. Sonuç, kariyerlerinin en iyi albümünü yapan bir grup müzisyenin güçlü, tanımlayıcı bir beyanı olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Future Islands, photo credit: Frank Hamilton

What's your reaction?

tr_TRTurkish