Future Islands’dan Yeni Şarkı “Peach”

Baltimore çıkışlı synth-pop grubu Future Islands’dan yeni şarkı geldi.

“Peach” isimli şarkı grubun, 2020 Ekim’inde dinleyiciyle buluşan “As Long as You Are” albümünden bu yana kulaklarımıza ulaşan ilk yeni kaydı oluyor.

Grubun karakteristik synth pop soundu ve genelde new-wave yaklaşımıyla 80’ler hassasiyeti üzerine kurulu şarkı, yumuşak ve olgun tınılar eşliğinde şarkıcı Samuel T. Herring’in, umutsuzca karamsar hissetmek ve pes etmek istememek arasında düşünüp taşınan sözleriyle uyum yakalıyor.

Ocak ayında grup, NPR’nin Tiny Desk (Home) Concert serisinin bir parçası olarak Baltimore’daki Carroll Baldwin Memorial Hall’dan bir performans paylaşmış ayrıca yakın zamanda 4AD plak şirketinin cover derlemesi “Bills and Aches and Blue”ya da katkıda bulunmuştu. Şarkıcı Herring ise DJ Shadow’un 2020 single’ı “Our Pathetic Age”de vokal olarak yer almıştı.

Future Islands, 1 Eylül’de Los Angeles’taki Greek Theatre’da başlayacak ve Modest Mouse ve Hinds ile gösterilerin de dahil olduğu “The Calling Out in Space Tour” başlıklı ABD turnesine hazırlanıyor. Önümüzdeki yıl ise grubu kapsamlı bir İngiltere ve Avrupa turnesi bekliyor.

Kapak grup fotoğrafı: Justin Flythe

tr_TRTurkish