Florence and the Machine Yeni Şarkısı “King”i Paylaştı

Florence and the Machine, “King” adlı yeni bir şarkısıyla geri döndü.

Florence Welch liderliğindeki grup, bu haftanın başlarında yeni müziklerine ilişkin ipuçları paylaşmaya başlamış, bu da Haziran 2018’deki ‘High As Hope’un devam albümünün yakında geleceğine dair spekülasyonlara yol açmıştı.

Şimdi ise grup, herhangi bir albüm duyurusu yapmamakla birlikte beklentileri biraz da olsa giderecek yeni şarkısı “King” ile dinleyiciyi selamlıyor.

Florence Welch yaptığı açıklamada, “Bir sanatçı olarak cinsiyetimi hiç bu kadar düşünmemiştim. Daha yeni başladım” diyor ve devam ediyor,

Ben de erkekler kadar iyiydim ve oraya gittim ve her seferinde onları eşleştirdim. Ama şimdi, 30’lu yaşlarımda ve geleceğimde bir kadın olmayı düşünürken, birdenbire kimliğimin ve arzularımın bu yırtılmasını hissediyorum. Sanatço olmak ama aynı zamanda bir aile istemek benim için erkek meslektaşlarım kadar basit olmayabilir. Kendimi neredeyse sadece erkek sanatçılara göre şekillendirmiştim ve ilk kez idollerimle aramda bir duvarın yıkıldığını hissettim, çünkü onların vermediği kararlar vermek zorundaydım.”

“King”, Florence and the Machine’in Disney’in aksiyon filmi Cruella’nın soundtrack’inde yer alan 2021 single’ı “Call Me Cruella”yı takip ediyor. Grubun son albümü ise 2018’deki “High as Hope” olmuştu.

Yeni Florence and the Machine şarkısı “King”, Autumn de Wilde tarafından yönetilen klip ile servis ediliyor.

nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish