Fleet Foxes Yeni Şarkısı “A Sky Like I’ve Never Seen”i Paylaştı

Seattle çıkışlı indie folk grubu Fleet Foxes, Brezilyalı şarkıcı-söz yazarı Tim Bernardes’ın yer aldığı “A Sky Like I’ve Never Seen” isimli yeni şarkısını paylaştı.

Grubun vokal, gitarist ve bestecisi Robin Pecknold şarkıyı, Peru’da öksüz kalmış bir ocelot’u (bir Leopar cinsi) rehabilite etmeye çalışırken bir İngiliz Ordusu gazisi ve doktora adayının konu edildiği belgesel Wildcat için yazdı.

Pecknold, New York ve Amsterdam’da kaydedilen şarkı ve belgesel hakkında şunları söyledi:

Filmin evrensel olarak hareket eden bir şeye ulaşmak için alışılmadık yöntemler kullanmasından ilham aldım ve türler arasında, yarı küreler arasında, bireyler arasında, psikolojik ve doğal arasında filmin kibrinde içkin olan tüm çarpışmalardan etkilendim. Otel odalarında ve ödünç alınmış stüdyolarda, bir dünya turundan çalınmış bir zamanda bu şarkıyı bir araya getirdim. Bu benzersiz ve etkileyici hikâyeye son nokta olarak hizmet edebilecek bir şarkının yapılmasının istenmesi ve Tim ile tekrar iş birliği yapması bir onurdu.”

Yeni şarkı “A Sky Like I’ve Never Seen”, grubun ‘En İyi Alternatif Müzik Albümü’ dalında Grammy adaylığı alan 2020 albümü “Shore”da sonra ilk yeni şarkısı oluyor. Grup, albümü desteklemek için Tim Bernardes ile bir dizi konser vermişti.

Pitchfork.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish