Fleet Foxes Sürpriz Yeni Albümü “Shore” ile Huzurlarınızda

Indie folk sahnesinin Seattle çıkışlı ekibi Fleet Foxes, ansızın duyurup bir gün sonrasında da yayına sürdüğü “Shore” isimli yeni, sürpriz albümüyle huzurlarınızda.

Bu, 2017 tarihli “Crack-Up” sonrası dinleyiciyle buluşan ilk Fleet Foxes albümü olurken grup albümü, gece yarısı yayın hizmetlerine yüklemek yerine, tam olarak Sonbahar Ekinoksunun gerçekleştiği zamanda yayımlıyor.

Albüm, karantina sırasında ve öncesinde New York, Los Angeles ve Paris’te, Hamilton Leithauser, Kevin Morby, Grizzly Bear’dan Daniel Rossen ve Chris Bear, Uwade Akhere ve Tim Bernardes’ın da aralarında bulunduğu isimlerin katkılarıyla kaydediliyor.

Basın bülteninde, Arthur Russell, Nina Simone, Sam Cooke, Emahoy Tsegué-Maryam Guebrou gibi müzik kahramanlarından ilham aldığını belirten solist Robin Pecknold, “Shore’u belirsiz bir şeyin kenarında, Whitman’ın dalgalarına bakarak ‘ölüm’ü okuyan güvenli bir yer olarak görüyorum” derken, “Bilinmeyenin macerası sizi cezbederken, aynı zamanda altınızdaki sabit zeminin rahatlığını yaşarsınız. Bulduğum düşünce yapısı buydu, bu albümü yapmak için bulduğum yakıt.” Sözleriyle albümün şifrelerine değiniyor.

Bunula birlikte Fleet Foxes, albümle eşzamanlı olarak aynı isimli 55 dakikalık bir film de paylaştı. Yönetmenliğini Kersti Jan Werdal yaptığı film, dağın zirvesindeki puslu gün batımlarından okyanus dalgalarına kadar bir dizi dış mekân çekimini içeriyor.

Ayrıca bir açıklamada Pecknold, muhtemelen 2021 yılında, grup tarafından yazılan dokuz yeni şarkı daha yayımlamayı planladığını da belirtiyor.

tr_TRTurkish