Ediz Hafızoğlu ve Barış Çakmakçı’dan “Yıldızlar”

Caz ve Rock müziğin iki yeteneği Ediz Hafızoğlu ve Barış Çakmakçı’nın ilk ortak çalışması “Yıldızlar”, enstrümantal dokunuşları ile isyan edemeyen ruhların sözlerle temsili olan yeni projeleri Kaskadyori’de birleşti ve şimdi Lin Records etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Bulgaristan kökenli Hafızoğlu, içinde değişip dönüştüğü, dalları ile kökü arasında çok kültürlü müziği içerisinde barındıran ‘’Nazdrave’’ projesi devam ederken, küresel salgın sürecinde deneysel çalışmalara yöneldi.

Alternatif ve rock soundlarına yakın müzikler üretmek için oluşturduğu yeni projesi ‘’Kaskadyori’’, PAZ grubundan tanıdığımız Barış Çakmakçı ile iş birliğinden doğdu.

Kaskadyori Bulgarca ‘’Dublör; kariyer olarak genellikle cesur davranışlarda bulunan profesyoneller‘’ demek. Hafızoğlu kariyerinde farklı kültür ve türden müzikal ritimlerde yürüyen bir müzisyen olarak, albüme seçtiği isimle yine bu farklılığın altını çiziyor.

‘’Pandemi sürecinde hiç bilmediğimiz yollarda yürüdük, bilmediğimiz dilleri ezberledik, hayatın hiç bilmediğimiz kapılarını araladık, kabuk mu döktük deri mi değiştirdik bilemedik. ‘’

Hafızoğlu’nun söz, müzik ve aranjmanını yaptığı Yıldızlar’da vokalleri ve gitarı Barış Çakmakçı, tenor ve soprano saksafonları Çağdaş Oruç, tuşlu çalgılar, bas gitar ve davulu da Ediz Hafızoğlu çaldı. Mix’i Ber Kula, Mastering’i Ahmet Kalabay’ın yaptığı parçanın kapak çizimi Pelin Aysan’a, kapak tasarımı ise Yiğit Gürevin’e ait.

tr_TRTurkish