Dark Tranquillity Yeni Albümü “Endtime Signals”ı Çıkış Şarkısı “The Last Imagination” ile Duyurdu

İsveçli melodik death metal grubu Dark Tranquillity, on üçüncü stüdyo albümleri “Endtime Signals”ın 16 Ağustos’ta Century Media Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu.

Epifoni organizasyonuyla 4 Nisan’da Ankara ve 5 Nisan’da İstanbul’da müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan grup, duyuruyla birlikte albümün ilk single’ı “The Last Imagination” için hazırlanan ve albümün varoluşsal derinlikteki yolculuğuna ilk bakışı sunan görseli de paylaşıldı.

“Endtime Signals” grubun on üçüncü stüdyo albümü olarak kulaklarımıza ulaşacak. İsveç albüm listelerinde 2 numaraya kadar yükselen 2016 tarihli “Atoma” ve gruba İsveç Grammis ödülünü kazandıran 2020’deki “Moment”ın başarısından sonra merakla beklenen “Endtime Signals” ile grup müziğini yeniden tanımlamaya ve üst düzey bir müzik deneyimi sunmaya devam edecek.

Grup, “Dark Tranquillity dünyasına bir kez daha hoş geldiniz” diyor ve ekliyor: “‘Moment’ albümünden bu yana epey zaman geçti ve bugün bulunduğumuz noktaya gelene kadar çok şey yaşadık. Ancak yakında çıkacak olan ‘Endtime Signals’ albümünden ilk single’ı yayınladığımız şu günlerde gurur, başarı ve biraz da rahatlama hissediyoruz. ‘The Last Imagination’ bugüne kadarki en farklı albümümüz olduğunu düşündüğümüz albümün birçok yönünden birini sergiliyor.”

Grup şöyle devam ediyor: “Kısmen yeni bir kadroyla Dark Tranquillity’nin özü olduğunu düşündüğümüz şeye geri dönmek muazzam bir deneyim oldu. Bu bize inşa ettiklerimizi yeniden değerlendirme ve yeni ve heyecan verici bir bakış açısıyla görme fırsatı verdi. Bu da müziğimizin yönlerini yeniden keşfettiğimiz ve bazı unsurlarını eskisinden daha ileri götürdüğümüz odaklanmış ve yoğun bir yazma dönemiyle sonuçlandı. Joakim Strandberg Nilson davul çalma konusunda her şeyin ötesinde bir performans sergilerken, Christian Jansson da onu sert ve hassas bir şekilde takip etti. Bu da yazım ve kayıt sürecinin mümkün olan en iyi şekilde zorlu, farklı ve ilham verici olmasını sağladı.”

Albümü bir bütün olarak değerlendiren grup şu detaylara değiniyor: “Tematik olarak albüm nereye doğru gittiğimizi, içimizde gerçekten ve temelden nelerin değiştiğini ve bununla nasıl başa çıktığımızı ele alıyor. Son zamanlarda o pozitiflik kıvılcımını bulmak zor oldu ve albüm boyunca bir keder duygusu var. Sadece kişisel düzeyde kaybettiklerimizin yasını tutmak anlamında değil, aynı zamanda fedakarlıklarımızın bizi nereye götürdüğü anlamında da. Özellikle ‘The Last Imagination’ bunu mantıksal sonucuna götürüyor ve geride bıraktıklarımızdan ve önemimizin hayal ettiğimiz gibi olmayabileceğini kavramanın bizim için ne kadar zor olduğundan bahsediyor.”

Grubun güncel kadrosu vokalde Mikael Stanne, gitarda Johan Reinholdz, elektroniklerde Martin Brändström, bas gitarda Christian Jansson ve davulda Joakim Strandberg Nilsson’dan oluşuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Photo credit: Krichan Wihlborg

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish