Çat’ın İkinci Albümü “Boi.” Yayında

Memleket rap sahnesinin yeni yıldız adayı Çat’ın ikinci albümü “Boi.”, BoiWeLivin’ plak şirketi etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerle buluştu.

“Boi.”, Türk müzik dünyasına er ya da geç yeni bir estetik kazandıracak, modern underground hip-hop’un en yenilikçi, deneysel ve sürükleyici albümlerinden biri olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Çat albümle ilgili şu detaylara değiniyor:

Karanlık yönlerimi açığa çıkarıp kurtulmak adına yaptığım bu albüm, alter egom Boi. personasının dünyasında hayat buluyor. Kaotik ve sert altyapılardan, gospel samplelarına; keman ve abstract davul ikilisinden, soul samplelarına; akustik ve deneysel davulların, endüstriyel ve trap davullarla bir arada var olduğu bir atmosfer şöleni bu albüm.”

Söz, müzik, prodüksiyon, düzenleme, mix ve mastering işlemlerinin tamamen Çat’a ait olduğu bu albüm; Çat’ın kurucusu olduğu sanat kolektifi BoiWeLivin’den bağımsız olarak yayımlandı.

Çat sahne ismini kullanan Çağatay Çelikörs, H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Bölümüne ikincilikle girdi. Caz öğrenimi sırasında prodüksiyon ve müzik teknolojilerine yoğunlaşıp Can Paşa ve Çağan Tunalı’dan dersler aldı. 19 yaşında Çağan Tunalı’nın asistanı olarak Noiseist Stüdyosu’nda çalıştı. 7 ayda kazandığı stüdyo deneyimiyle İ.T.Ü. Müzik Teknolojileri’ni kazandı. İ.T.Ü.’deki eğitimini bırakıp müzik kariyerine yoğunlaşan Çat, 2023 Aralık ayının başında ilk albümü ‘Hayalperest’i kendi şirketi BoiWeLivin’ etiketiyle tüm platformlarda yayımladı.

Çat’ın ikinci albümü “Boi.”, BoiWeLivin’ etiketiyle dijital müzik platformlarında yayında.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish