Berkan Ataoğlu’nun Yeni EP’si “Bozukçalar” Yayında

Berkan Ataoğlu’nun söz, müzik ve düzenlemeleri kendine ait son çalışması “Bozukçalar” 15 Ocak 2021’de dijital platformlarda yerini aldı.

5 parçadan oluşan EP’de Ataoğlu’na; bas gitarda No Land’den tanıdığımız Çağatay Vural, davulda ise Arcan Akduman eşlik ediyor. Şarkıların mix ve mastering’i Ertuğrul Güdül, EP’nin kapak tasarımı ise Gökçen Hotaman imzası taşıyor.

2000’li yılların başından beri kendi bestelerini üreten Berkan Ataoğlu çeşitli yarışmalara katılmış, kurucusu olduğu müzik grubu “Sahi” ile 2013’te 18. Roxy Müzk Günler kapsamında düzenlenen yarışmada “Bu” ve “Vakit Gider” isimli şarkılarıyla finale kalmıştı. Yarışmalar sürecinde kaydettiği 3 şarkıyı “Yeni Bir İlk” ismi altında bir EP’de derleyerek 2017’de yayımlayan Ataoğlu, 2019 yılında da “Aklım Hep Aynı Yerde” isimli teklisini yayımlamıştı.

Oyun yazarlığı ve tiyatro oyunculuğu da yapan Berkan Ataoğlu, pandemi, döneminde kaydettiği parçaların yer aldığı “Bozukçalar” ile arayı fazla açmadan yeniden dinleyiciyle buluşturdu.

EP’nin ilk müzik videosu “Bağ Bozumu” sanatçının YouTube kanalında, “Bozukçalar” EP ise tüm dijital müzik platformlarında dinleyicilerine ulaşmayı bekliyor.

tr_TRTurkish