Belgeselden, canlı aksiyona ve orijinal yapımlara kadar Netflix’in 2019 planı

2019’da bizleri tam 90 orijinal yapım bekliyor

2018, dünyanın en büyük film yapımcısı haline gelen Netflix için unutulmaz bir yıl oldu ve platform, yılı çok sayıda yeni projeyle geçirdi. New York Times geçtiğimiz günlerde, dev yapının 2019’daki inanılmaz hedeflerini ortaya çıkardı.

Netflix, 2019 kataloğu için 90 orijinal film çekmeyi planlıyor. Bunlar arasında 20 tane büyük bütçeli orijinal yapım (20 ila 200 milyon dolar), romantik komedi dahil 35 bağımsız film ve 55 de canlı aksiyon filmi yer alacak. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, bu yaz 80 milyon abonenin (kullanıcıların % 58’inden fazlası), romantik komedileri – en popüler Netflix ürünü –  izlediğini gösterdi.

Bu arada, platform bütçesinde 35 belgesel ve animasyon film de yer aldı.

Netflix ve Saygın Yönetmener Arasındaki İşbirliği

© Venice Film Festival

Netflix, bu yıl, Albuquerque’deki ilk stüdyosunu açtı ve bir milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Platform, Alfonso Cuarón’un yeni filmi Roma ve Coen kardeşlerin The Buster Scruggs adlı filmiyle, saygın ve ödüllü yönetmenlerin çalışmalarını sergileyebileceğini kanıtlıyor.

Bu sene festival kriterlerine uymadığı için Cannes Film Festivali’ndeki resmi yarışmada reddedilen Netflix, film endüstrisinden intikamını almaya kararlı görünüyor.

Platform, çok yakında, Martin Scorsese’nin The Irishman’ı sunacak. Tahminen 140 milyon dolarlık bir bütçeyle, suçlu Frank Sheeran’ın hayat hikâyesinin uyarlamasında Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci’yi izleyeceğiz. Bu, Netflix için yılın olaylarından biri olabilir, özellikle de Martin Scorsese ve Robert De Niro’nun 1995 yılında Casino’nun piyasaya sürülmesinden beri birlikte çalışmadığı düşünülürse.

Büyük uluslararası film festivallerine giriş şartlarına uymayı düşünen Netflix, The Irishman’ı kataloglarına katmadan önce sinemada vizyona sokacağını duyurdu.

Yüksek beklentiler

Ayrıca, Ben Affleck ve Oscar Isaac’ın oynadığı, J.C. Chandor tarafından yönetilen Triple Frontier’ı bekliyoruz. The Laundromat, Meryl Streep ve Gary Oldman’ı başrollerini paylaştığı, yönetmen koltuğunda Steven Soderbergh’in oturduğu bir gerilim filmi ve yine merak edilenler arasında. Mélanie Laurent ve Ryan Reynolds’u izleyeceğimiz en büyük Netflix yapımı 6 Underground’ın yönetmen koltuğunda da Michael Bay var.

Romantik komedi sevenler için, Cinayet Gizemi yılın en hevesle beklenen filmi olacak gibi görünüyor.

kapak fotoğrafı: Bright. (© Netflix)

konbini.com

tr_TRTurkish