Aytun ve Can Menek’in Yeni EP’si ‘Chromatic Brain’ Yayında

Kendi başlarına vizyon sahibi olan Aytun ve Can Menek, “Chromatic Brain” ile tür birleştirme sanatını yeni boyutlara taşıdılar. EP, onların müzikal sınırları zorlama ve geleneklere meydan okuma konusundaki kararlılıklarının bir kanıtı. Hem caz hem de hip-hop’un zengin geleneklerinden ilham alan ikili, karmaşık melodileri ve ritimleri ustaca örerek çağdaş müziğin sınırlarını aşan uyumlu bir karışım ortaya çıkarıyor.

“Chromatic Brain” yalnızca türlerin yakınlaşmasına işaret etmekle kalmıyor, aynı zamanda Aytun ve Can’ın fütüristik müzik unsurları üzerindeki ustalığının da bir göstergesi. EP, dinleyiciyi işitsel mutluluğun keşfedilmemiş bölgelerine fırlatan yenilikçi prodüksiyon teknikleri ve ses hileleri sunuyor.

Her parça, dikkatlice hazırlanmış bir deney gibi ve dinleyiciyi müzikle zihinde canlı bir tablo çizen bir deneyime sürüklüyor.

2010 yılı itibariyle profesyonel DJ’lik kariyerine başlayan Aytun, Türkiye’de önde gelen birçok festival ve etkinlikte performans göstermiştir. Başlıca amacı müzik yoluyla evrenler yaratmaktır.

Özü yakalama konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olan Aytun, lofi, chill, afro ve house seslerin karışımıyla duygulardan oluşan bir doku çizerek olağanüstü bir yaratıcı yolculuğa çıkıyor, korkusuzca keşfedilmemiş bölgeleri keşfediyor, organik unsurları elektronik ritimlerle kusursuz bir şekilde birleştiriyor ve sonuçta sınırları aşan büyüleyici bir işitsel deneyim yaratıyor.

2008 yılı itibariyle klasik müzik başlangıcı ile müzisyenlik kariyerine klasik gitar ile başlayan Can Menek enstrümanist özelliğine piyano ve bas gitar eklemiştir.2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji bölümüne giriş yapmıştır. Türkiye’de önde gelen birçok festival ve klasik gitar resitalinde performans göstermiştir.

Aktif bir şekilde sahada olmanın artılarını sahne ve stüdyo çalışmalarına aktaran Can, stüdyo ve orkestra deneyimleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

Akışlar toplumu içerisinde, -birbiriyle ve birbirinde durmanın zor olduğu düzlemde- Aytun ve Can Menek spontane gelişen müzikal buluşmalarla ortak projeler doğurur.

İlk çalışmaları Eylül 2018 ‘de yayınlanan “Dinle” albümünden Parasol ve Freeze şarkıları kitleler tarafından ilgi çeker, albümden aldıkları deneyim ile “MARCH” isimli elektronik müzik projelerinin ilk temellerini atmış “Watching Soul” albümlerini yayınlamış ve sahne almaya başlamışlardır.

“Chromatic Brain”, sürekli gelişen çağdaş müzik ortamında ezber bozacak bir rol oynamaya hazırlanıyor. Aytun ve Can Menek sizi zihinlerinizi açmaya ve “Chromatic Brain” renklerinin işitsel tuvalinizi boyamasına davet ediyor.

Aytun ve Can Menek’in yeni EP’si ‘Chromatic Brain’ 29 Aralık itibarıyla tüm platformlarda yayında!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish