Ata Bornova’nın Solo Projesi VAYT’ın Üçüncü Teklisi “Geri Gelsin Çıkma Teklifi” Yayında

İzmirli müzisyen, söz yazarı ve prodüktör Ata Bornova’nın 2023 yılında başlayan solo projesi VAYT (Ve Ata Yine Tatilde), “Nazar” ve “Hipnotize” parçalarından sonra üçüncü teklisi “Geri Gelsin Çıkma Teklifi” ile dinleyicilerle buluştu.

“Geri Gelsin Çıkma Teklifi” ile VAYT; özgün ve mizahi bakış açısıyla, kendi kampanyasını başlatarak çıkma teklifini yeniden gündeme getiriyor.

VAYT üçüncü teklisinde; modern davul sesleri ve bununla tezat olabilecek klasik müzik öğeleri içeren bir altyapı ile kendine has yaklaşımı ve basit durumlara ciddi bir bakış açısıyla yaklaştığı sözleri bir araya getirerek dinleyicilerine bambaşka bir pop müzik deneyimi vadediyor.

Şarkının sözü, müziği ve prodüksiyonu; daha önce Kenan Doğulu, Mabel Matiz, Ege Çubukçu, Cihan Mürtezaoğlu ve Güliz Ayla gibi isimlerin prodüktörlüğünü yapan ve Alaca grubundan da tanıdığımız Ata Bornova imzası taşıyor. Parçanın kapak fotoğrafı Oastabis imzası taşırken, tüm görsel ve videoların kreatif direktörlüğünü Ada Gönden (Daamn Studio) üstleniyor.

Her şarkısını bir konsept çevresinde ele almaya ve parçasıyla gerçek dünya arasında bir bağ kuran sanatçı, “Dünyanın en büyük üçüncü sorunu” olarak gördüğü bu durumu aktarabilmek için şarkısına ek olarak eylül ayında başlattığı kampanyadan da destek alıyor.

Siyasi bir figür gibi topluma bildirilerin dağıtıldığı, kalabalıklarda pankartların kaldırıldığı, duvarların boyandığı, change.org kampanyalarının başlatıldığı bu gerçek üstü dünyaya hepiniz davetlisiniz. Gelin el ele verelim ve çıkma teklifini tekrar geri getirelim!

Vayt’ın gerçek üstü dünyası için instagram hesabını takip edebilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish