Adım Adım Yaklaşan Helloween Albümünden Yeni Şarkı “Fear Of The Fallen”

Yeniden bir araya gelişleri büyük ses getiren ve bunu görkemli bir turne süreciyle taçlandırdıktan sonra genişletilmiş kadronun beklenen yeni albüm duyurusuyla dinleyiciyi heyecanlandıran Alman metal devi Helloween’den yeni şarkı geldi.

“Fear Of The Fallen” 18 Haziran’da Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci şarkı oluyor.

Geçen Nisan ayı başında paylaşılan çıkış şarkısı “Skyfall” ile birlikte albüme dair ilk fikirlerimiz oluşurken, yapılan açıklamalarla gönderme yapılan “Keeper Of The Seven Keys” dönemi atmosferinden esintiler taşıyan bir albüm beklentilerimiz de güçlenmişti.

Mikrofon başındaki Andi Deris ve Michael Kiske’nin vokal değişimleriyle öne çıkan yeni şarkıyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Fear Of The Fallen, sadece Deris’in yapabileceği şekilde yazılmış, hızlı tempolu, melodik bir parça” ifadesi kullanılırken, şarkıcı Andi Deris şunları söylüyor:

Sadece sesim için değil, aynı zamanda oradaki en büyük şarkıcılardan biri için de şarkı yazarken çok eğlendim. Michi’nin melodilerimi söylediğini duyduğumda yüzümde her zaman son derece geniş bir gülümseme olur.”

Michael Kiske de şarkıyla ilgili düşünceleri şöyle, “Ruh dahil tüm süreç tam anlamıyla idealdi. Bölümlerden birinin gerçekten uygun olmayacağını düşünürsem, Andi’ye söyleyip söylemeyeceğini sorarım veya tam tersi. Hiçbir rekabet yoktu – önemli olan, ilgili şarkı için en iyisiydi. Bu çılgın ailenin tekrar bir parçası olduğum için minnettarım. Hepsini seviyorum.”

Yapımcılar Charlie Bauerfeind ve Dennis Ward ile birlikte 1984’te her şeyin başladığı yer olan Hamburg’daki H.O.M.E. stüdyolarında kaydedilen albümün kapak yapımı da daha önce Hatebreed, Soulfly, Testament, Iced Earth ve Sodom albüm kapaklarıyla da bilinen Eliran Kantor imzası taşıyor.

Grubun yeniden birleşme sonrası “Pumpkins United” olarak da adlandırılan güncel kadrosunda şarkıcı Andi Deris, gitaristler Michael Weikath ve Sascha Gerstner, basçı Markus Grosskopf ve davulcu Daniel Löble ile birlikte geri dönen şarkıcı Michael Kiske ve gitarist / vokalist Kai Hansen yer alıyor.

tr_TRTurkish