AC/DC Solisti Bon Scott’ın Biyografik Filmi Yapım Aşamasında

AC/DC’nin merhum solisti Bon Scott’un hayatını konu alan yeni bir film HALO Films tarafından duyuruldu.

FilmİN, Scott’ın hayatını ve ölümünü ekrana taşıyacağı ancak bunu yaparken bir dereceye kadar yaratıcı bir anlayışa da sahip olacağı söyleniyor. HALO Films, “Scott’ın karakteri ve deneyimlerine dair daha yaratıcı bir keşif sunmayı” umuyor.

İlk grubu Freemantle ile başarılı bir dönem geçiren ikonik şarkıcı, 1974 yılında Avustralya’da yaşayan diğer İskoçlar Malcolm ve Angus Young ile AC/DC’ye katıldı. Scott gruba 1970’lerdeki hızlı yükselişinde High Voltage, Powerage ve Highway to Hell gibi popüler albümlerle liderlik etti.

Scott 1980 yılında trajik bir şekilde akut alkol zehirlenmesinden öldü. AC/DC bir süre düşündükten sonra yerine İngiliz şarkıcı Brian Johnson ile devam etmeye karar verdi.

Yapım şirketi, “Fremantle’daki ilk yıllarına odaklanmak, onu bir kişi olarak ve nihayetinde AC/DC’nin ikonik solisti olarak şekillendiren etkilere ve olaylara daha derinlemesine bir dalışa olanak tanırken, aynı zamanda gelişen müzik sahnesi ve sosyal dinamikleri de dahil olmak üzere dönemin kültürel manzarasını keşfetme fırsatı sunuyor” diyor ve ekliyor,

Bu, Scott’ın yolculuğunun özünü onurlandırmaya devam ederken yaratıcı yorumlara izin veren bir yaklaşım.”

Bununla birlikte AC/DC kısa bir süre önce yollara geri döneceğini duyurdu. Sekiz yıl aradan sonra ilk Avrupa turnesine çıkacak olan AC/DC, bu yaz on ülkede 21 konser verecek.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Bon Scott, photo Jim Arbogast Archive

Faroutmagazine.co.uk

tr_TRTurkish