AC/DC Kadrosu ve Yeni Albüm İsmi Huzurlarınızda

Son yıllar rock ortamlarında en çok konuşulan mevzuların başında AC/DC kadrosu, yeni albümü ve ülkemiz özelinde değerlendirecek olursak da AC/DC’yi memleket sınırları içerisinde seyretme ihtimalleri üzerine yapılan yılların eskitemediği sohbetler sayılabilir.

Son ihtimal imkansıza yakın oranlara sahip olsa da kadro ve yeni albümle ilgili ilk detaylar gün yüzüne çıktı.

Rock sahnesinin efsanevi grubu AC/DC, yeniden bir araya gelen klasik kadrosuyla ilgili uzun süredir devam eden söylentilere son verirken gelecek albümün ismini de açıkladı.

30 Eylül Çarşamba günü AC/DC, yeni albümlerinin adını PWR/UP olarak açıklayan yeni bir görsel paylaştı. Dahası, gitarist Angus Young, solist Brian Johnson, bas gitarist Cliff Williams, davulcu Phil Rudd ve ritim gitarda Stevie Young’un yer aldığı, grubun yeniden bir araya gelen klasik kadrosu, albüm kapağı olabilecek bir görsel ile paylaşıldı.

https://www.instagram.com/p/CFwojXzlWOp/?utm_source=ig_web_copy_link

Grubun açıklanan kadrosu, çeşitli nedenlerle AC/DC’den ayrılan üç klasik üyenin dönüşünü işaret ediyor.

Brian Johnson, duyma sorunları nedeniyle grubun “Rock or Bust Tour” turnesi ortasında ayrılmak zorunda kalmış ve yerini Axl Rose almıştı. Phil Rudd, Yeni Zelanda’da bazı ciddi yasal meselelerle ilgili sorun yaşamış kilitlendi ve yerine Chris Slade geçmişti. Cliff Williams ise grubun “Rock or Bust Tour” turnesi sonrası 2016 yılında emekli olmuştu.

Bununla birlikte Malcolm Young’ın yeni albümün büyük bir parçası olduğu bildirildi. Orijinal ritim gitarist Malcolm Young, demans hastalığıyla savaştıktan sonra 2017’de trajik bir şekilde vefat ederken, 2018’de, grubun Malcolm’un ölümünden önce yazdığı rifflerle birlikte çalıştığı haberleri ortaya çıkmıştı.

Ayrıca, grubun 2014 tarihli “Rock or Bust”un devamı niteliğinde olacak yeni albümün çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi verilmezken, grubun web sitesindeki bir grafik şifreli olarak “7-12” rakamlarını içeriyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish