5R – Eylül Ayı Filmleri Seçkisi

Sonbaharla birlikte sinema salonları cazibesini artırırken birbiri ardına şahane seyirlikler de karşımıza çıkıyor. Eylül ayında vizyona giren çok sayıda film arasından seçim yapmanızı kolaylaştırabilmek için sizlere minik bir liste hazırladık.

Küçük Adamlar / Little Man
9 Eylül 2016

Son olarak Aşk Başkadır (Love is Strange) ile izleyici karşısına çıkan Ira Sachs’ın yönettiği, hayatları kesişen iki ailenin hayalleri olan iki çocuğu Jake ile Tony’nin büyüme sancılarını, düşlerini, tecrübelerini anlatan Küçük Adamlar (Little Men), bu yılın övgülerle karşılanan bağımsız yapımlarından biri. Film, büyüme hikâyesi sevenler için vizyonda güzel bir alternatif oluşturuyor.

Köstebek / Imperium
16 Eylül 2016

FBI ajanı Nate Foster (Daniel Radcliffe), beyazların üstün ırk olduğunu öngören bir örgütü saf dışı bırakmak için gizli göreve gider. Yavaşça bu örgütün içerisine sızan Nate, bir yandan rolünü iyi oynamaya çalışırken, bir yandan da kendi değerlerinden taviz vermemeye çalışır. Daniel Ragussis’in yönetmenliğini üstlendiği Köstebek’in başrolünde Harry Potter’dan tanıdığımız Daniel Radcliffe bulunuyor.

Elveda Berlin / Tschick
30 Eylül 2016

Wolfgang Herrndorfs’un çok satan gençlik romanından sinemaya uyarlanan, Fatih Akın’ın yeni filmi Elveda Berlin (Tschick), arkadaşı Tschick’in çalıntı arabasıyla bir maceraya atılan Maik’in hikâyesini anlatıyor. Fatih Akın bu yapımla yeniden bir yol hikâyesi anlatmış oluyor.

Ben-Hur
9 Eylül 2016


Lew Wallace’ın daha önce 1959 yılında sinemaya uyarlanan ünlü romanı, bir kez daha sinema seyircisiyle buluşuyor. 2016 yılında yapımı tamamlanacak yeni Ben-Hur filminin yönetmen koltuğunda Timur Bekmambetov bulunurken özgün eseri senaryolaştıran isimler Keith R. Clarke ve John Ridley.

Temiz Eller/Schone Handen
16 Eylül 2016


Sylvia kocası Eddie’nin uyuşturucu işi yapmasına uzun süre göz yumar. Fakat Eddie’nin uyuşturucu ticareti gitgide sarpa sarmaktadır; Slyvia hem kendisini hem de çocuklarının geleceğini kurtarmak için kaçmaya karar verir. Fakat Eddie ailesinin dağılmasına göz yummayacaktır… Tjebbo Penning’in yönetmenliğini üstlendiği filmde başroller Thekla Reuten ve Jeroen van Koningsbrugge. René Appel’in romanından uyarlayan isimlerse Carl Joos ve Tjebbo Penning.

What's your reaction?

tr_TRTurkish