Zsüd Yeni Şarkısı ‘Glass Ceiling’de Gorillaz ve Blur’un Yapımcısıyla İş Birliği Yaptı

Macar yapımcı, söz ve şarkı yazarı Zsüd, kurumsal dünyanın iyi bilinen konsepti olan cam tavan hakkındaki yeni şarkısını yayınladı.

‘Glass Ceiling’ isimli şarkıda Zsüd, Gorillaz ve Blur ile çalışmalarıyla bilinen İngiliz yapımcı John Foyle ile çalışırken şarkının, Macar Müzik İhracat Ofisi HOTS tarafından düzenlenen ‘Songlab’ adlı bir programın çalışma malzemesi olduğu da belirtiliyor.

Zsüd, John Foyle ile çalışmak hakkında, “John’la bir gün geçirmek harikaydı! Sadece birkaç yeni numara öğrenmekle kalmadım, John’un çalışma şekli de bende büyük bir etki yarattı” diyor ve ekliyor, “Oldukça hızlı çalışmamıza rağmen, genel ruh hali baştan beri çok hafif ve kolaydı. Bu durumlarda strese girme alışkanlığım var ve bunun ne kadar kolay olabileceğini deneyimlemek çok canlandırıcıydı.”

Yeni şarkı ‘Glass Ceiling’, Zsüd’ün bir yıl önce yayımlanan ilk albümü ‘REWIRING’ gibi oldukça geniş bir tür yelpazesini kapsamakla birlikte bazı farklılıklarda barındırıyor. Kişisel olaylardan ilham alan şarkı, biraz stres atmak ve ortalama bir kadının genellikle işgücü piyasasında karşılaştığı durumlarda bazı sınırlar koymak için de bir kanal.

Zsüd şarkı hakkında şunları söylüyor:

Enstrümantasyona gelince, bu şarkının ana konuyla güçlü bir tezat oluşturan hafif seksi bir havası var. Bu, bugünlerde ilgilendiğim bir ikilemi temsil ediyor. Bir kadın olarak birçok durumda ilerleme kaydetmek için erkeksi beceriler edinmeye zorlanıyorsunuz. Ancak bu uzun vadede bir iz bırakır ve soru, ileri geri geçiş yapıp yapamayacağınızdır. Sadece bir insan olarak değil, aynı zamanda bir yaratıcı olarak da kadınsı yanımla bağlantı kurmak benim için çok ilginç bir yolculuk. Ayrıca, birçok durumda sezgiye dayalı bir karar vermenin, mantığa güvenmek kadar geçerli olabileceğini de yeniden öğrenmeliyim.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish