Yunus Emre Gök’ün Yeni Şarkısı “iyi ki doğdun ve vardın” Yayında

Şekersiz grubunun söz yazarı ve solisti Yunus Emre Gök, kendine has tarzı ve yorumuyla bir aşk şarkısıyla daha sevenleriyle buluşuyor.

Garaj Müzik etiketli “iyi ki doğdun ve vardın”, tüm dijital platformlarda yayımlandı.

2019 yılında yayımladığı “imkansız bir aşk denir” şarkısıyla viral olan ve geniş kitlelere ulaşan “yunusemre”, Şekersiz şarkılarının yanı sıra yazdığı şarkıları solo olarak da yayımlamaya devam ediyor.

“iyi ki doğdun ve vardın”, Yunus Emre’nin bu yılki planlarında olmayan, geçtiğimiz aylarda kaleme aldığı, yeni bir ilhamın ürünü olma özelliğini de taşıyan bir şarkı. Şarkıda orta melodi olarak kullanılan elektro gitar solosunda bir çalım hatası yapmasına rağmen, aranjede çıkarmaktan vazgeçen Yunus Emre, şarkının oluşum sürecindeki doğal akışı içtenlikle anlatıyor:

 “Geçtiğimiz ocak ayında bir gece yarısı şarkının melodisi aklıma geldi, mırıldanmaya başladım ve uykumu bölüp elime gitarımı aldım, ilk taslağını telefona kaydettim. Ertesi sabah kalkıp, normalde pek alışkanlığım olmamasına rağmen, tüm sözlerini tamamladım ve aranjesini kabaca bitirdim. Elektro gitar solosunu da aslında demo olarak çalmıştım ama sonradan dinlediğimde o kadar duygulu geldi ki, bariz bir çalım hatası yapmama rağmen öylece bıraktım. Şarkının bende etkisi o kadar yüksek oldu ki aslında yayın için planladığım şarkıları en az 1 sene önceden belirlememe rağmen bu şarkıyı mevcut yayın listemin en başına aldım.”

Söz, müzik ve düzenlemesi Yunus Emre’ye ait şarkının mix ve mastering işlemleri Burak Ataş’a ait.

What's your reaction?

tr_TRTurkish