Yukarı Bak (Up) filmi hakkında 10 ilginç bilgi

Vizyona girdiğinde her yaştan insanın sevgisini ve beğenisi kazana Up (Yukarı Bak) filmi hakkında derlediğimiz 10 ilginç bilgiye aşağıda göz atabilirsiniz.

Up filminin yapımı sırasında Animasyon Bölümü haftada ortalama 4 saniyelik animasyon üretti.

Paradise Falls, Venezuela’daki dünyaca ünlü Angel Falls’a dayanmaktadır. Up’ın versiyonu 3 bin metredir. Bu bin metreden akan Angel’dan neredeyse üç kat daha yüksektir.

Carl ve Russell, dağlara ilk geldikleri yerde, Paradise Falls’un tepesine kadar yürümek için 23 kilometrelik bir yürüyüş gerekir. Manzaraya baktıklarında en yakın Tepui yaklaşık 10 kilometre uzaklıktadır.

Pixar, Kevin karakterine referans olması için stüdyoya bir grup canlı devekuşu getirdi. Devekuşları veteriner Dr. James Stewart’a aitti. Sanat Departmanı, zebraların da yaşadığı çiftliğe bir saha gezisi yaptı.

Carl’ın evini uçuran balon sayısı 10.297.

Pixar, Carl’ın evinin havalanışını en inandırıcı şekilde sunmak için ev temelleri konusunda bir mimara danıştı.

Kalabalık köpek topluluğun hepsi aslında Beta’ya dayanan tek bir köpekti. Elli kişilik bir grup gibi görünmeleri için şekil ve kıyafet olarak değiştirildi.

Spirit of Adventure bir zeplin, iskeletli bir hava gemisi, sert çerçevesi olmayan bir keşif balonu değil. Şimdiye kadar yapılmış herhangi bir zepliden çok daha büyük.

Spirit of Adventure neredeyse bin metre uzunluğundadır ve Hindenburg’dan 3,8 kat daha uzundur.

Russell’ın ipini bahçe hortumu ile sırt çantası arasında bağlayan düğümler gerçekten kullanılabilir düğümlerdir. İpi bahçe hortumuna sabitlemek için kullanılan bir yuvarlanma kancası ve halatı sırt çantasında karabinaya bağlayan üç yarım bağlantı vardır.Bu düğümlerin her ikisi de Russell’ın Vahşi Doğa Gezgini olarak öğrendiği bir şey olabilir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish