Yeni Leeds United arması taraftarlardan eleştiri alıyor

Leeds United, 24 Ocak’ta yeni armasını açıklamasının ardından taraftarlardan eleştiri aldı. 10 bin kişinin dahil olduğu, 6 ay süren bir araştırmanın sonucunda ortaya çıksa da, yeni arma yoğun şekilde eleştiriye maruz kalıyor.

Arma, kulübün 100. Yılı olan 2019 öncesi tanıtıldı ve kulüp sözcüsü, “Taraftarlarımıza ve kulübe yakın olan kişilere, 100. Yılın onlar için ne ifade ettiğini sorduk,” dedi.

“Çok iyi geri dönüşler aldık, tutku ve derin bağlılık şaşırtıcı seviyedeydi. Kapsamlı şekilde devam eden süreç boyunca birkaç ana tema ortaya çıktı. Taraftarlar geleceğe dair iyimserlik doluydu. Çoğu var olan armaya net bir bağlılık hissetmiyordu. Değişimden korkmuyorlardı. Onların gözünde, Leeds United’ın çalkantılı bir yakın geçmişi ve parlak bir geleceği vardı. Yeni bir döneme kavuşmaya ve yeni bir armanın güçlü bir değişim sinyali olabileceğine inanıyorlardı.”

Buna karşılık, Twitter kullanıcısı @ LeedsFanz, açıklama yazısına şöyle cevap verdi: “Açıkçası doğru insanlara danışılmadı. Korkunç. Ondan kurtulun ve yeniden düşünün. ”

Yeni tasarım, kulübün baş harflerini ismin tam olarak yazılmış haliyle değiştiriyor ve sarı fonda yüreğindeki yumruğuyla beyaz, mavi bir erkek gövdesini gösteriyor.

Leeds United yöneticisi Angus Kinnear, “Geçen yıl […] sezonluk bilet satışlarının arttığını ve Elland Road’da düzenli olarak 32 bin kişiyi aşıldığını gördük. Aldığımız sadakat dolu ve değişmez destek için minnettarız,” dedi ve konuşmasına, “Kulüp için yeni bir dönemin gelmesine destek olmak için değişim arzusu duymanın ardından, yeni armanın kim olduğumuzu açıkça yansıtması birincil önem kazandı. Armanın güncellenmesi kolay alınan bir karar aldık değil, ancak Leeds United’ın özgün ve taraftarlarımızın sadakati ve kalitesini onurlandıran yeni bir armaya sahip olmasından dolayı gurur duyuyoruz. ‘Birlikteki güç’ sembolü ve kulübün kimliğinin ve tarihinin gururlu bir ifadesi, ” diye devam etti.

kaynak

What's your reaction?

tr_TRTurkish