Yeni Kevin Morby Albümü “Sundowner” Yayında

Son dönem American indie folk sahnesinin en dikkat çekici isimlerinden Kevin Morby, bugüne kadarki altıncı solo albümü olan “Sundowner” ile huzurlarınızda.

Morby, Dead Oceans aracılığıyla dinleyiciyle buluşan albümden şu ana kadar “Campfire”, “Wander”, “Don’t Underestimate Midwest American Sun” ve “albümün geri kalanı için ağırlık merkezi” tanımını kullandığı albümün isim şarkısı Sundowner”ı paylaşmış bu sayede dinleyiciyi usul usul albümün atmosferine sokmaya başlamıştı.

Üretim aşaması ve demo kayıtlarının, Morby’nin şu anda yerleşik olarak yaşadığı Kansas’ta dört kanallı bir Tascam 424 kayıt cihazıyla gerçekleştirildiği albüm, Bon Iver ile birlikte çalışan Brad Cook ile Teksas’ta kaydedilmiş.

Morby kayıt cihazıyla ilgili tecrübesini şu sözlerle özetliyor, “Sadece bir kayıt cihazı değil, aynı zamanda bir enstrüman olarak dört parçanın büyüsüne hayran kaldım ve tüm süreç boyunca şarkı yazımı ortağım olduğunu düşündüm.”

2019 tarihli duble albümü “Oh My God” sonrası kulaklarımıza ulaşan yeni Morby şarkılarına ev sahipliği yapan ve folk evreninin renklerine bürünen sade hissiyatıyla öne çıkan albüme, Big Thief davulcusu James Krivchenia katkıda bulunuyor.

Ayrıca, Morby’nin sevgilisi ve müzisyen iş birlikçisi Katie Crutchfield -sahne adıyla Waxahatchee- albümün çıkış şarkısı “Campfire”da Morby’ye eşlik ediyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish