Yaklaşan Kansas Albümünden Yeni Şarkı “Jets Overhead”

ABD’li efsanevi progresif rock topluluğu Kansas, merakla beklenen stüdyo albümünden yeni şarkı paylaştı.

“Jets Overhead” isimli şarkı grubun, 26 Haziran’da InsideOut Music etiketiyle piyasaya sürülecek “The Absence Of Presence” başlıklı albümden paylaşılan en yeni kayıt.

Tom Brislin’in yazdığı fantastik şarkı sözleri, David Ragsdale’in keman solosunun dumanlı etkisi ve Ronnie Platt’in mıhlayan vokal performansını öven şarkının bestecisi, gitarist Zak Rizvi, “’Jets Overhead’ albümdeki en sevdiğim şarkılardan biri oldu,” diyor.

Şarkı, 15 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşan “Memories Down The Line” sonrası ulaşıyor kulaklarımıza. Nisan ayında ise topluluk, “Throwing Mountains” şarkısı için müzik videosu yayınlamıştı.

Albümle gerçekten gurur duyduklarını ve yeni bir Kansas albümü yapmanın hayranlarımız tarafından beklenen çok yüksek bir müzik standardı gerektirdiğini söyleyen gitarist Zak Rizvi, albümde destansı progresif şarkılardan baladlara kadar herkes için bir şeyler olduğunun altını çiziyor.

Dokuz yeni şarkının yer aldığı “The Absence Of Presence”, Billboard’un En İyi 200 Albüm listesine 14 numaradan giriş yapan 2016 tarihli “The Prelude Implicit”in ardından grubun on altıncı stüdyo albümü olarak geçiyor kayıtlara.

Kapak Fotoğrafı: Emily Butler

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish