Wim Wenders’in ödüllü filmi Perfect Days, 9 Temmuz Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda

Kôji Yakusho’ya Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü getiren ve 2023’te yabancı film dalında Japonya’nın Oscar adayı olan “Mükemmel Günler” (Perfect Days), 9 Temmuz Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda! Birçok filminde şehirlerden esinlenen usta sinemacı Wim Wenders’ın bu kez “Tokyo Tuvaleti” adlı gerçek bir kentsel yenileme projesinden esinlendiği şiirsel ve dokunaklı filminin odağında, hayatını umumi tuvaletleri temizleyerek kazanan Hirayama’nın (Kôji Yakusho) minimal ama mutlu yaşamı yer alıyor. “Mükemmel Günler” sinemaseverlere klasik rock ve pop şarkıları eşliğinde, hiç umulmadık yerlerde huzur ve dinginlik bulacakları bir yolculuk sunuyor. Türk Tuborg A.Ş. katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri Mobilet’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Şehrin yaz klasiklerinden biri haline gelen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, İstanbulluları temmuz ve ağustos ayları boyunca salı akşamları yıldızların altında, yemyeşil bahçe sezonun dikkat çeken filmleriyle buluşturuyor. Sinemaseverler, şehrin merkezi KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de yaz boyunca, lezzetli yiyecek ve içecek alternatifleri eşliğinde sinema gecelerinin tadını çıkarıyorlar.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, 9 Temmuz Salı akşamı Wim Wenders imzalı “Mükemmel Günler”(Perfect Days) beyazperdede izleyicilerle buluşturacak. Başrol oyuncusu Kôji Yakusho’ya Cannes Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü getiren ve uluslararası uzun metrajlı film kategorisinde Japonya’nın Oscar adayı olan film, adını Lou Reed’in eşsiz klasiği Perfect Day’den alıyor. “Mükemmel Günler”, müzik kasetleri, ağaçlardan süzülen günışığı, kitaplar gibi günlük hayatın ufak mucizeleriyle varoluşumuzun güzelliklerini keşfe çıkan, sakin bir mutluluk arayışının izini sürüyor. Her biri teknolojik sanat yapıtı gibi olan umumi tuvaletleri temizlemekle görevli Hirayama (Kôji Yakusho), işini son derece titizlikle, kendini vererek ve gururla yapar; sıkılmadan yinelediği eylemlerini bir sanata, çevresiyle uyumlu bir geleneğe dönüştürmeyi bilir. Beklenmedik karşılaşmalar, izleyiciyi Hirayama’nın geçmişine götürür.

Senaryosuna, yönetmen Wim Wenders ile birlikte Takayuki Takuma’nın imza attığı “Mükemmel Günler”in oyuncu kadrosunda Yakusho’nun yanı sıra Arisa Nakano, Tokio Emoto, Min Tanaka gibi isimler bulunuyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, her yıl olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati 21.00 olan gösterimlerin biletleri Mobiletten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebilir.

Künye

Tür: Dram

Süre: 2s 5dk

Ülke: Almanya, Japonya

Türkçe Altyazı / Olumsuz İçerik

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması 2024 Programı

9 Temmuz Salı      21.00     “Mükemmel Günler” (Perfect Days) (2023)

16 Temmuz Salı    21.00     “Bir Düşüşün Anatomisi” (Anatomied’une chute) (2023)

23 Temmuz Salı    21.00     “Zavallılar” (Poor Things) (2023)

30 Temmuz Salı    21.00     “Öğretmenler Odası” (Das Lehrerzimmer) (2023)

6 Ağustos Salı       21.00     “Dolunay Katilleri” (Killers Of The Flower Moon) (2023)

13 Ağustos Salı     21.00     “Vanya” (2024)

20 Ağustos Salı     21.00     “Başka Bir Hayatta” (Past Lives) (2023)

27 Ağustos Salı     21.00     “Sadece Âşıklar Hayatta Kalır” (Only Lovers Left Alive) (2013)

Bilgi için:  instagram.com/kucukciftlikpark

                kucukciftlikpark.com

                twitter.com/KucukCiftlik

KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17.yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlikBahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

URU HAKKINDA:

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish