Voivod Resmi Belgesellerinin Finansı İçin Kampanya Başlattı

Kanadalı kıdemli progresif metal grubu Voivod, resmi belgesel filmlerini finanse etmelerine yardımcı olmak için bir Kickstarter kampanyası başlattı.

Soğuk Savaş döneminin zirvesinde kuzey Québec’te alışılmadık bir kökenden gelen grubun enstrümanlarına olan tutkusuyla beslenen kıyamet sonrası bilim kurgu estetiği, onları yeraltı sahnesindeki başarılardan, Iron Maiden, Rush ve Metallica ile çıkılan turnelere kadar götürdü. Tabii ki, bu 40 yıl boyunca büyük plak şirketi anlaşmaları ve Billboard tanınmasından, çalkantılı kadro değişikliklerine ve birçok eleştirmenin Voivod’un sonu olduğunu iddia ettiği, kurucu gitarist ve besteci Dennis “Piggy” D’Amour’un ölümüne kadar inişler ve çıkışlar vardı.

Voivod, grubun resmi belgeseli “We Are Connected”ı yapmak için metal film yönetmeni Felipe Belalcázar ile güçlerini birleştirdi. Belalcázar, dünya çapında milyonlarca metal hayranına kaliteli yapımlar sunma konusunda kanıtlanmış bir sicile sahip, öyle ki son olarak yönetmenliğini üstlendiği Chuck Schuldiner belgeseli “Death By Metal” eleştirmenlerce alkış almıştı.

Kurucu davulcu Michel “Away” Langevin, “Felipe ile başka projelerde de çalıştık ve VOIVOD’un hikayesini karşılıklı olarak anladık” diyor. Away’in görselleriyle birleşen özel röportajlar ve arşiv erişimli yapımın, izleyiciyi Voivod boyutuna doğru bir bilimkurgu, thrash-metal yolculuğuna çıkaracağının altı çiziliyor.

Finans kampanyasının 6 Temmuz’dan 15 Ağustos 2021’e kadar süreceği ve çekimlerin Ağustos ayının son haftasında başlaması beklenen yapımla ilgili olarak yönetmen Felipe, Mart 2020’de salgından önce planlanan röportajların yaklaşık dörtte birini çekmeyi başardıklarını ve sınır ötesi kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra üretime devam etmeyi planladıklarını söylüyor.

Kapak grup fotoğrafı: Gaëlle Beri

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish