Vera’dan Beş Şarkılık Hikâyenin Son Bölümü: “Sıradan Yaralar” Yayında

Geçtiğimiz yıllarda “Mutluluk Reklamı”, “Saklanır Nisan” ve “Sokaklar” gibi pek çok güçlü şarkıyı dinleyicileriyle buluşturan, “Deniz Kabukları” ve “Sonsuza Kadar” ile Türkçe Rock listelerinde ilk sıraya yükselen Vera, peş peşe bölümler halinde yayımladığı son hikayesinde kapanışı yapıyor.

Beş şarkılık serinin final parçası “Sıradan Yaralar”, 2 Eylül’de Doğan Müzik Yapım etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Vokal, synthesizer ve akustik gitarda Arel Koray Nalbant, synth drum ve davulda Canberk Karademir, bas gitarda Dünyacan Yılmaz ve elektrik gitarda Mustafa Şarbak’tan kurulu grubun, 2021 yazında “Cam Kenarı” ile başlayan konsept serisinin son parçası “Sıradan Yaralar” ile hikâyenin başlangıcına dönerken, sözü bu kez kalana değil, gidene bırakıyor. Arkada bırakılanlar, irtifa kaybı ve uykusuzluk teması ile grup, beş bölümlük hikayesine nokta koyuyor.

Vera’nın köklerine dönerek, rock davulları ve elektrik gitarları yeniden ön plana aldığı parçanın kayıtları grubun ev stüdyosunda tamamlandı. Prodüktörlüğünü bir kez daha Arel Koray Nalbant’ın üstlendiği, mastering’i Güven Ersoysal (Babajim Studios) tarafından yapılan parçanın geri vokallerinde ise, alternatif müziğin başarılı temsilcilerinden Simge Pınar’ın imzası var.

“Sıradan Yaralar” ile eş zamanlı yayımlanan klip ise, ilk parça ile başlayan bir kısa filmin final sahnesi niteliğinde. Hikâyenin ilk klibinin başrollerinde Buket Gülbeyaz ve Beril Acar’ı bir arada izlediğimiz videonun yönetmeni ise, başarılı oyuncu ve senarist, Aksel Bonfil.

What's your reaction?

tr_TRTurkish