VAYT’ın Yeni Şarkısı ‘FENNA’ Klibi ile Birlikte Yayında

Ata Bornova’nın solo projesi VAYT, beşinci teklisi “FENNA” ile bu yaza fena bir başlangıç yapacak gibi görünüyor. VAYT klasik Türk müziği soundunu ve yeni nesil pop modernliğini kusursuz bir şekilde harmanlayarak dinleyicilere artık kendi tarzı olarak tanımlayabileceğimiz, bambaşka bir pop müzik deneyimi sunuyor.

Çıkardığı tüm teklilerde olduğu gibi “FENNA”nın da söz, müzik ve prodüksiyonunu kendisi üstleniyor. Şarkının masteringini ise Dua Lipa, Rihanna ve Lil Nas X, Rosalia gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla tanınan Grammy ödüllü ses mühendisi Chris Gehringer imzası taşırken, mix ve kayıt kısmını Harun İyicil (Baker Aaron) üstleniyor.

FENNA klasik bir aşk şarkısı sözlerinden ziyade duymaya alışık olmadığımız ama güçlü ve tanıdık bir bakış açısı ile aşkın yarattığı o absürt dünyayı anlatıyor. Bunu yaparken de bize dans etmekten başka bir çare bırakmıyor!

“FENNA” klibi ile alışılmışın biraz dışına çıkıp bizi “buraya nasıl geldik?” diye soracağımız renkli bir dünyanın içine sürüklüyor. 1 Temmuz’da yayımlanan klip, aşık olduğumuzda hissettiğimiz o ‘kaybolmuşluk’ hissini absürt ve fantastik bir bakış açısıyla ele alıyor. Çekimleri 2 gün süren klip İstanbul’un en güzel manzaralarından Galata ve Karaköy’de çekilirken, bir kısmı da stüdyo ortamında gerçekleştirildi. Klibin yönetmenliği Ada Gönden (adafalitiko) tarafından yapılırken, kreatif direktörlüğü ise Ada Gönden ve İdil Eda Altunışık ortaklığı ile gerçekleştirildi. Görüntü yönetmenliği ise Ömer Berkli tarafından üstlenildi.

“FENNA”nın klibi, mix media tekniğiyle hazırlanmış, canlı çekimlerin yanı sıra çarpıcı animasyonlarla da destekleniyor. Bu yenilikçi yaklaşım, izleyicilere farklı bir görsel deneyim sunarken, şarkının hafif mizahi bir şekilde aşkı ele alınıyor oluşunu da başarılı bir şekilde yansıtıyor. Klipte kullanılan animasyonlar, hikayeye eğlenceli bir hava katarken, sanat yönetmenliği ve stylingler VAYT’ın özgün ve benzersiz tarzını da ön plana çıkarıyor.

“FENNA” klibi de bu yaratıcı vizyonun en güzel, en bağımsız örneklerinden biri. Klibi izlemek ve bu büyülü dünyaya adım atmak için VAYT’ın YouTube kanalına davetlisiniz!

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish