Tony Iommi Fotoğraf Kitabı Geliyor: “Iommi – The Photographs”

Rufus Publications “Iommi – The Photographs” kitabını duyurdu. Tony, Black Sabbath’ın ilk günlerinden Birmingham Kraliyet Balesi ile yaptığı son ortaklığa kadar uzanan 340 sayfalık lüks bir kitap hazırlamak için ünlü fotoğrafçı Ross Halfin ile iş birliği yaptı.

Brian May, Ozzy Osbourne, James Hetfield ve Philip Anselmo’nun özel yazılı katkılarını içeren kitap hem Standart hem de Deluxe imzalı sınırlı baskılarda satışa sunulacak.

“Iommi heavy rock ile eşanlamlıdır; yenilikçi, akordu bozulmuş, karanlık riffleri kendisinden sonra gelen yüzlerce grup için bir şablon olarak kabul edilir.” Anselmo’nun dediği gibi: “Kalın bir ses ve ezici, bükücü rifflerle – hafıza bankalarımızın içini kutsal bilgilerle siyaha boyayan riffler – Tony sadece bir gitarın nasıl ses çıkarabileceğine dair manzarayı değiştirdi.”

Tony Iommi son iki yıldır ünlü müzik fotoğrafçısı Ross Halfin ile birlikte çalışarak Black Sabbath’ın ilk günlerinden 2023’te Birmingham Royal Black Sabbath balesinin açılışına kadar olan müzik kariyerini 340 sayfalık bu lüks fotoğraf kitabında bir araya getirdi. Kitap, müziğin en yenilikçi gitaristlerinden birinin kutlaması niteliğinde ve Ozzy’nin özel sonsözünde de belirttiği gibi “Eğer biri bana Black Sabbath’ın liderinin kim olduğunu sorsaydı, bu Tony olurdu, değil mi? Elbette hepimiz katkıda bulunduk ama Tony’nin riffleri olmadan hiçbir şansımız olmazdı.”

Iommi şöyle diyor: “Ross’un hem fotoğrafçı hem de kitabın editörü olarak yaptığı tüm çalışmaları gerçekten takdir ediyorum. Bu fotoğraflar kariyerimi temsil ediyor ve çağrıştırdıkları anılar bana ne kadar harika bir yolculuk yaptığımızı hatırlatıyor. Çoğu zaman sahneden aşağıya bakardım ve orada, moshpit’in ortasında Ross doğru kareyi yakalamak için mücadele ediyor olurdu. Şerefe Ross, bu kitap uzun dostluğumuzun ve hayatımdaki pek çok belirleyici anı yakalamış olmanın bir kanıtıdır.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish