TikTok, daha uzun videolar çeken içerik üreticileri ödüllendirecek

TikTok, daha önce beta sürümde olan İçerik Oluşturucu Ödül Programını duyurarak, bir dakikadan uzun “yüksek kaliteli” videoları ödüllendireceğini açıkladı.

Ayrıntılar henüz açıklanmamış olsa da, şirketin öncelik vereceği dört temel alanı belirtmesiyle içerik oluşturucular daha fazla içerikten para kazanabilecekler: “özgünlük, oynatma süresi, arama değeri ve izleyici katılımı.” TikTok’a göre, yeni resmileştirilen program geçen yıl başarıya ulaştı ve toplam içerik oluşturucu geliri son altı ayda yüzde 250’nin üzerinde arttı.

Bununla birlikte, aynı zamanda içerik oluşturucuların içerikten para kazanmasına yardımcı olmak için tasarlanan TikTok’un orijinal İçerik Oluşturucu Fonu, şirketin, yaratıcıları en iyi şekilde desteklemek ve yeni teklifleri keşfetmek için kaynakları başka yerlere aktarmaya çalışacağını söylemesiyle Kasım ayında kapatıldı.

İçerik Oluşturucu Ödül Programı, içeriklerinden para kazanmayı ümit eden TikTok kullanıcılarını teşvik etmenin böyle bir yolu gibi görünüyor. TikTok, içerik becerileri, TikTok merkezli özellikler ve daha fazlasına ilişkin kaynaklar, kurslar, makaleler ve diğer bilgiler sağlayacak yeni bir İçerik Oluşturucu Akademisi (daha önce Avrupa’da TikTok Akademisi olarak başlatılmıştı) gibi kullanıcılarına yönelik desteği artırmayı planladıkları diğer yolları duyurdu. Bu merkez şu anda test aşamasındadır ve önümüzdeki haftalarda yedi farklı dilde kullanıma sunulacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish