The National’ın Phoebe Bridgers Eşlikli Yeni Single’ı “Your Mind Is Not Your Friend” Yayında

The National Phoebe Bridgers’ın destek vokallerde yer aldığı yeni bir single paylaştı.

Melankolik bir piyano melodisinin kollarında ilerleyen “Your Mind Is Not Your Friend” isimli şarkı, grubun 28 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak dokuzuncu albümü “First Two Pages Of Frankenstein”ın dördüncü ve son ön izlemesi olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

“Anlamıyor musun?/ Zihnin artık arkadaşın değil/ Elinden tutuyor/ Ve seni hiçbir yere bırakmıyor,” diye mırıldanıyor şarkıcı Matt Berninger. Phoebe Bridgers ise tam ahenkle eşlik ediyor vokallere.

Basın açıklamasına göre şarkı, “bağımlı zihnin karışıklıklarıyla ve ince eleyip sık dokumanın ezici doğasıyla yüzleşiyor” ve Berninger için yazar bloğunun olduğu bir dönemde ortaya çıkıyor.

Geçenlerde Matt Berninger, single’ın adının ve sözlerinin, karısı Carin Besser’in depresyonla savaşırken ona verdiği tavsiyeden nasıl ilham aldığını şu sözlerle değinmişti: “Bu sen değilsin, bu gerçek değil, bu şu anda sadece senin beynin, zihnin senin arkadaşın değil

Şarkıya, Phoebe Bridgers’ın kardeşi Jackson tarafından yönetilen bir klip eşlik ediyor. Los Angeles’ta çekilen klipte Berninger’in erkek kardeşi Tom yer alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish