The Armed’ın Yeni Albümü “Perfect Saviors” Yayında

The Armed, “Perfect Saviors” isimli yeni albümünü yayımladı.

Detroit, Michigan çıkışlı hardcore punk grubu albüme ilham veren ortam hakkında oldukça net.

Şarkıcı Tony Wolski yaptığı açıklamada “Çok fazla bilgi bizi aptallaştırdı ve kafamızı karıştırdı” diyor. “Bağlantı kurmanın çok fazla yolu istemeden de olsa izolasyona yol açtı. Ve çok fazla beklenti herkesi ünlü olmaya zorladı. Öngörülebilir ilkel tehlikeler yerini daha yeni sosyal tehlikelere bıraktı. Sonuç ise kafa karıştırıcı ve ürkütücü ama nihayetinde yine de güzel bir dünya oldu. Umarız bu albüm de tam olarak bunların hepsini içerir. Perfect Saviors, 21. yüzyılın en büyük, en harika rock albümünü yaratmak için tamamen ironik olmayan, samimi çabamızdır.”

Grup albümün kayıt sürecinde Julien Baker, Sarah Tudzin, Mark Guiliana, Patrick Shiroishi, Justin Meldal-Johnsen, Troy Van Leeuwen, Eric Avery ve Josh Klinghoffer’ın da bulunduğu geniş bir işbirlikçi kadroyla güçlerini birleştirdi. Wolski, Ben Chisholm ve Van Leeuwen ile birlikte albümün yapımcılığını üstlenirken, Alan Moulder da miksajı gerçekleştirdi.

Albümün ilk single’ı “Sport of Form”da Julien Baker yer alıyor. Iggy Pop’un da yer aldığı şarkıya eşlik eden videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Wolski şarkıyla ilgili olarak şunları söyledi: “İki tür spor vardır: ölçü sporları ve form sporları. Basketbol, futbol ya da Amerikan futbolu gibi ölçü sporlarının bir puan sistemi ve zafere giden bir tür ikili yolu vardır. Form sporu ise dalış, artistik patinaj ya da vücut geliştirme gibi gelişen standartları, öznellik katmanı ve bir tür kritik bileşeni olan bir şeydir.”

Şarkıcı sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizi çevreleyen dünya karmaşık ve yaşamlarımız gerçekten de bir ölçüden çok bir biçim sporuna benziyor. Yine de pek çok insan bunu tam tersi olarak görüyor. Lirik olarak bu şarkı, aslında oynamadığımız bir oyunu kazanmaya yönelik insani ihtiyaçla ilgili. Sonik olarak ise bu bilişsel uyumsuzluğun güzellik ve çirkinlik, ciddiyet ve hassasiyet, müstehcenlik ve zarafet arasında sürekli bir kırbaçla yansıması.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

The Armed, photo credit: Aaron Jones

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish