Suede Beklenen Albümden Yeni Şarkı “That Boy On The Stage”i Paylaştı

Suede yaklaşan albümünden “That Boy On The Stage” isimli yeni bir single paylaştı.

Şarkı, grubun 16 Eylül’de BMG aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak dokuzuncu stüdyo albümü “Autofiction”dan dinlediğimiz üçüncü kayıt oluyor. Grup bundan önce albümden “She Still Leads Me On” ve “15 Again” şarkılarını görücüye çıkartmıştı.

Yeni şarkı, solisti Brett Anderson’ın sahnedeki “kişiliğini” masaya yatırıyor ve Anderson şarkıyla ilgili olarak, “Bu persona ile ilgili. Bu, dönüştüğümüz insanlarla ilgili” diyor.

Brett Anderson ile Mat Osman, Simon Gilbert, Richard Oakes ve Neil Codling’den oluşan Suede, bir basın açıklamasında yeni albüm için “temellere dönüş” ifadesini kullanıyor. 2018’deki “The Blue Hour” sonrası ilk yeni Suede şarkılarına kulak vereceğimiz “Autofiction” ile grup, Anderson’ın açıkladığı üzere, bilinçli olarak sade bir sound arayışına gidiyor.

Grup, Londra’daki Konk stüdyolarındaki kayıt sürecinden önce, kendi ekipmanlarını kurmak ve çalmaya başlamak için ıssız Kings Cross’ta bir prova stüdyosu tutarak albüm için kolları sıvıyor. “Autofiction bizim punk albümümüzdür” diyen Brett Anderson şöyle devam ediyor,

Tüm kusur ve çuvallamaların ortaya çıktığı bir odada sadece beşimiz; grubun kendisi tüm ilkel karmaşası içinde açığa çıkıyor… ‘Autofiction’ doğal bir tazeliğe sahip, olmak istediğimiz yer orası.”

Geçen ay Suede, yeni albüme eşlik etmek üzere Autofiction isimli bir kısa film paylaştı. Katie Lambert tarafından yönetilen ve yazılan videoda, Noah Granville ve Hannah Higton “önemli bir duygusal kavşaktaki iki kahramanı” canlandırıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish