Senpai Mangaevi, raflarda yerini alan ilk serisi Radiant ile yayın hayatına hızlı bir başlangıç yaptı

Türkiye’nin yepyeni manga yayıncısı ve ilk mangaevi: Senpai! Epsilon Yayınevi’nin manga markası olarak tasarladığı Senpai Mangaevi, raflarda yerini alan ilk serisi Radiant ile yayın hayatına hızlı bir başlangıç yaptı.

Tony Valente imzalı serinin ilk iki kitabını yayımlayan Senpai, yepyeni başlıklarla kısa sürede mangaseverlerin raflarının başköşesinde yer edinmeyi amaçlıyor. Okurları, Nemesis adındaki canavarlarla dolu bir dünyaya ve onları yenmek için her şeyi yapmaya hazır genç bir çocuğun maceralarına sürükleyen serinin diğer kitapları da ilerleyen aylarda Senpai logosuyla raflarda yerini alacak.

Nemesis’ler gökyüzünden düşen ve dokundukları herkesi öldüren varlıklardır. Nadiren hayatta kalan insanlara “enfekte”ler adı verilir ve bu kişilerde çeşitli fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bununla beraber, büyülü bir enerjiyi yani Fantasia’yı kullanma becerisi kazanırlar.

Seth, biraz ahmak ancak çok iyi niyetli bir büyücü çırağıdır. Onu daha çocukken yanına alan büyücü Alma ile Pompo Tepeleri’nde yaşar. Biraz enfeksiyonu biraz da ahmaklığı yüzünden herkes tarafından terk edilmiştir. En büyük hedefi, Nemesis’lerin yuvası ve geldiği yer olan Radiant’ın nerede olduğunu keşfedip onu yok etmektir. Artemis Enstitüsü adına çalışan iki büyücü arkadaşı Doc ve Mélie ile çıktığı yolculukta yaşadığı adacıktan ayrılan Seth, Radiant hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışır. Ancak kanunsuz büyücüleri tutuklamayı misyon edinen Engizisyon üyeleri peşlerindedir…

Tony Valente imzalı Radiant1 ve Radiant 2, Senpai logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

*Japonca’da uzun ömür dilemek için kullanılan “Çok yaşa!” anlamında bir ifade.

What's your reaction?

tr_TRTurkish