Scorpions Yaklaşan Albümden Yeni Single “Seventh Sun”ı Paylaştı

Scorpions’ın gelecek albümün yeni single’ı “Seventh Sun” paylaşıldı.

“Seventh Sun” grubun 25 Şubat’ta çıkacak olan 19. stüdyo albümünden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor.  Grup geçen ay albümün isim şarkısını paylaşmış, İki ay önce ise müziği gitarist Rudolf Schenker ve basçı Pawel Maciwoda’ya, sözleri ise şarkıcı Klaus Meine’e ait olan albümün çıkış şarkısı “Peacemaker” dinleyiciyle buluşmuştu.

“Animal Magnetism”, “China White” ve “The Zoo” gibi klasikleri anımsatan bu yeni Rock Believer ön izlemesi, zekice yazılmış lirik şiirlere sahip mistik, yavaş yanan bir şarkı olarak tanımlanırken, güçlü ritmik yapısı, gitar melodileri ve sololar kısımlarıyla yükselen kayıt, 73 yaşındaki şarkıcı Klaus Meine’nin vokal lezzetiyle imza bir Scorpions şarkısı olarak göze çarpıyor.

Şili’deki Radio Futuro ile yakın tarihli bir röportajda dinleyicilerin albümde ne duymayı bekleyebilecekleri sorusunuKlaus Meine şöyle cevaplıyor,

Eh, dünyadaki tüm rock inananlarına adanmış bir albüm bekleyebilirsiniz. Ve biz çok heyecanlıyız. Bunca yıldan sonra, 2015’te ‘Return To Forever’ın piyasaya sürülmesinden sonra son 10 yılda yaptığımız tüm turneleri düşündüğünüzde, stüdyoya geri dönmenin, yeni materyaller yazmanın tam zamanı olduğunu düşündük, yeni şarkılar yazmak ve yaratıcılığın hala çalışıp çalışmadığını kontrol etmek. Büyük amaç şuydu, amaç bir rock albümü yapmaktı — bolca tavır, güç ve eski güzel zamanlara odaklanmak ve gerçekten müziğin tadını çıkarmak için bir albüm yapmak ve müzikle biraz eğlenin. Bu gerçekten iyi hissettiriyor.”

Büyük bölümünü Almanya, Hannover’deki Peppermint Park Studios’ta mühendis Hans-Martin Buff ile kaydedilen yeni albüm “Rock Believer”, 2015’teki “Return to Forever”dan bu yana grubun ilk stüdyo albümü oluyor.

Şarkıcı Klaus Meine, “Albüm, çekirdek Rudolf Schenker/Klaus Meine besteleriyle Scorpions DNA’sında yazıldı ve kaydedildi” derken, albümü 80’lerde yaptıkları gibi bir odada canlı olarak kaydettiklerinin altını çiziyor.

“Rock Believer” albümünün ismi hakkında konuşan gitarist Rudolf Schenker şunları söylüyor, “Bakın, 50 yıldan beri dünyanın her yerindeyiz. Ve biri onun rock inananı olduğunu söyleyebiliyorsa, o zaman bu biziz. Ve tabii ki önümüzde rock inananlarıyla, seyircilerimizle buluşuyoruz.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish