Saints ‘N’ Sinners’ın “Rise Of The Alchemist” Albümü Artık Plak Formatıyla da Dinleyiciyle Buluşuyor

Memleket hard rock ve heavy metal sahnesinin özel gruplarından Saints ‘N’ Sinners’ın 2022 tarihli albümü “Rise Of The Alchemist”, dijital müzik platformlarından sonra artık plak formatıyla da dinleyiciyle buluşuyor.

8 Nisan 2022’de dinleyiciyle buluşan albümde mikrofon başında Mehmet Kaya, gitar, geri vokal ve tuşlularda Deniz Tuncer, bas gitarda Berkan Çakmak, gitarda Kıvanç Kaytanlı ve davulda Doğan Rekkalı’dan kurulu gruba kayıtlar sırasında tuşlularda ve geri vokalde Max Morton, geri vokalde Meltem Yumulgan eşlik ediyor. Ayrıca Berker Sönmezler imzası taşıyan albümün kapağında grubun maskotu Virgil bir kez daha boy gösteriyor.

Söz ve müziklerinin tamamının Deniz Tuncer’e ait olduğu ve İstanbul, Münih, Kiev üçgeninde kaydedilen albümün prodüksiyonunu da yine Deniz Tuncer üstlenirken, miksaj ve mastering görevlerini grubun eski dostu Max Morton (Morton, Jinjer) yerine getiriyor.

Kurucu üye Deniz Tuncer, o dönem pandemi nedeniyle çıkışı iki yıl ertelenen ve grubun 10 yeni şarkı kaydettiği konsept albümle ilgili şu detaylara değiniyor:

Bir önceki albümle bu albüm arasında büyük bir sıçrama var. Yeni şarkılar başlı başına senfonik olmasalar bile, adeta bir film müziğinden fırlamış ve metale dönüşmüş gibi geliyor kulağa. Yeni şarkılar her zamankinden daha melodik, daha güçlü ve daha katmanlı; neredeyse bombastik! Onları hayranlarımızla ve arkadaşlarımızla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Akılda kalıcı, gösterişli ve melodik metal marşlarıyla, grubun dinleyicilerini bir saat süren epik bir yolculuğa çıkardığı ikinci stüdyo albümü “Rise Of The Alchemist”, Rainbow45 Records ve SNS Records iş birliğiyle sınırlı sayıda renkli plak formatında müzikseverlerle buluştu.

Saints ‘N’ Sinners’ın bu muhteşem albümüne İstanbul, Kadıköy’deki Rainbow45 mağazasından ve www.rainbow45records.com online mağazasından ulaşabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish