RockA Yeni Şarkısı “Orman” ile Sıkı Bir Dönüş Yapıyor

Uzun süren sessizliğini geçen yıl içinde üst üste yayımladığı şarkılarla bozan ve bu şarkıları mart ayında “Yeniden Hayale – Part 1” albümünde birleştiren RockA, Pasaj&Garaj Müzik etiketli “Yeniden Hayale”nin ikinci bölümüne “Orman” şarkısıyla başlıyor.

Grubun “bir motivasyon şarkısı” olarak tanımladığı “Orman”, enerjik ritimlerin üzerine yazılan sert gitar partisyonları ve vokalleriyle bugüne kadar dinlediğimiz RockA şarkıları içinde hemen kendine ayrı bir yer buluyor.

Şarkının söz ve müziği Halil Özüpek, mix ve mastering işlemleri ise Barış Büyük imzası taşıyor.

2005 yılında Ankara’da kurulan RockA, genel anlamda nu metal ve alternatif rock tarzlarında şarkılarıyla dikkat çekiyor. Zaman içinde birçok etkinlik ve festivalde kendine yer bulan grup, ilk majör yapımını 2012 yılında DMC Müzik Yapım şirketinden çıkardı. 1997 yılında çıkan ve bir döneme damgasını vurmuş Tarkan’ın kült şarkısı “Ölürüm Sana”ya yaptığı cover ile Tarkan’ın desteğini alan RockA, şarkının klibinde Tarkan’ın da gruba eşlik etmesiyle beraber tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ertesi yıl yine DMC etiketiyle ilk albümü “101”‘i yayımlayan grup, takip eden dönemde sırasıyla 2018’de “Sarılır Ay Geceye”, 2019’da “Unutulur Her Şey” ve 2020’de ise “herANKARAnlık” single çalışmalarını yayımladı.

Pandemi dönemi sonrası 2021 yılıyla birlikte üst üste paylaştığı şarkılarıyla hem stüdyo hem konser çalışmalarına hız veren RockA, geçen eylül ayında yapılan ve çok ses getiren Zülfü Livaneli şarkılarıyla Nazım Hikmet’in hayatını anlatan biyografik müzikal “Ben Nazım”da yer aldı. 2022 yılında PASAJ Müzik ile anlaşan RockA, yeni şarkısı “Orman” ile yola devam ediyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish