Rob I. Miller’ın İlk Solo Albümü “Companion Piece” Yayında

Rob I. Miller, bir zamanlar kalp kırıklığını atlatmasına yardımcı olmak için güvendiği albümlerin artık onun için işe yaramadığını anlayınca kendi albümünü yaptı.

Sonuç, 12 Mayıs’ta Miller’ın kendi firması Vacant Stare Records etiketiyle dinleyiciyle buluşan, melankoli ve melodiyi bir araya getiren klasik gitar pop geleneği üzerine inşa edilen yürekten şarkılar koleksiyonu olan “Companion Piece” oldu.

Blues Lawyer da dahil birçok gruplarda çalmasıyla tanınan Miller, daha önce solo müzikler yayımladı, ancak “Companion Piece” kendi adıyla yayımladığı ilk albümü olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Bu kendi kendine kaydedilmiş 11 şarkının temelini oluşturan kırılganlığı yansıtan bir seçki; her biri, reddedilme ve geçmişe dair uzun uzun düşünmenin yarattığı şoktan, asla gerçekleşmemiş bir geleceğin fantezilerine ve yeni biri için ihtiyatlı bir şekilde çiçek açan duygulara kadar ayrılık sonrası kederin farklı bir aşamasını temsil ediyor.

Miller, “Bu, ayrılık albümleri kanonuna katkıda bulunma girişimim” diyor.

Companion Piece, Miller’ın East Bay’deki apartman dairesinde her hafta yeni bir şarkı yazıp kaydetme hedefini belirlemesiyle şekillenmeye başlıyor. İçkinin duygusal filtresi ve/veya diğer müzisyenlerle çalma beklentileri olmadan, Miller kendisini bir söz yazarı olarak sahip olduğu fikirleri sorgularken buluyor. Bir zamanlar duygularını kalın sözlerle gizlemeye çalıştığı yerde, Companion Piece için “gerçekten herhangi bir mesafe yok. Floresan ışıklarının altındaymışım gibi hissediyorum” diyor.

Miller, davul çalması ve ev kayıtlarını mikslemesi için kayıt mühendisi ve müzisyen Andrew Oswald’ı (Marbled Eye) ile iş birliği yapıyor ve Blues Lawyer’dan grup arkadaşı Ellen Matthews iki parçaya gitarla katkıda bulunuyor. Bunun dışında, albümde duyduğunuz her şey Miller’ın ta kendisidir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish