Rick Rubin ‘The Creative Act: A Way Of Being’ İsimli Kitabını Duyurdu

Müzik dünyasına damga vurmuş birçok albümün ardındaki isim Rick Rubin’den “The Creative Act: A Way Of Being” isimli bir kitap geliyor.

The Guardian’ın haberine göre, ünlü müzik yapımcısı ve Def Jam Records’un kurucu ortağının kitabı için kesin yayın tarihi henüz açıklanmamakla beraber 2023’ün başlarında yayımlanacağı söyleniyor.

Rubin yaptığı açıklamada, “Harika bir sanat eseri yapmak için ne yapılması gerektiği hakkında bir kitap yazmaya başladım” derken, en sade haliyle, yaratıcılık sürecine odaklanan kurgusal olmayan bir kitap olarak tanımlanıyor.

İngiltere’deki yayıncı Canongate’e göre, yakında çıkacak olan kitap, “günlük yaşamlarındaki insanlar da dahil olmak üzere her türden yaratıcı için yaratıcılığın ilkelerini” incelerken, okuyuculara “bir şeyleri harika hale getirmenin gizemli sürecine dair açıklayıcı bilgiler” sunuyor.

58 yaşındaki Rubin, gençken Def Jam Records’u kurdu ve daha sonra Russell Simmons ile takım oldular. LL Cool J, Beastie Boys ve Public Enemy gibi müzikleri yayınlayarak tüm zamanların en etkili müzik firmalarından biri oldu.

Yapımcı olarak Rubin, Tom Petty’nin ‘Wildflowers’, Run DMC’nin ‘Tougher Than Leather’, Kanye West’in ‘The Life of Pablo’ ve Nine Inch Nails’ ‘Further Down The Spiral’ gibi albümlere imza attı

Ayrıca, yakında çıkacak 12. stüdyo albümü ‘Unlimited Love’ için yeniden bir araya geldiği Red Hot Chili Peppers ile uzun süredir devam eden bir çalışma ilişkisi var. Rubin’in son dönemdeki diğer projeleri arasında The Strokes’un Grammy ödüllü 2020 albümü ‘The New Abnormal’ da bulunuyor.

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish