Renkli Fotoğrafın Gücünü Kutlayan 1839 Ödülleri Fotoğraf Yarışmasının Olağanüstü Kazananları

Fotoğrafın ilk kez halka geniş çapta sunulduğu yılın adını alan 1839 Ödülleri her yıl birkaç fotoğraf yarışması düzenliyor. Hem profesyonel hem de profesyonel olmayan fotoğrafçılara açık olan Renkli Fotoğraf Yarışması’na 55 farklı ülkeden fotoğrafçı katıldı. Sonuçlar olağanüstü.

Alexandrena Parker: “Denetimsiz”. Genel Profesyonel Kazanan ve Profesyonel Kazanan, Kavramsal, İnsanlar, Hikaye Anlatımı.
“Sokaklarda denetimsiz oyun oynayan, kendi başlarına bırakılan çocukların görüntüsü giderek daha nadir hale geldi. Avustralya’nın taşrasında geçen sahneler geçmişi ve bugünü bir araya getirerek manzara ile çocukluğun zamansız özü arasındaki ilişkiyi simgeliyor.”
Leo Kwok’un “Ejderhanızı nasıl eğitirsiniz” adlı fotoğrafı. Kazanan, Profesyonel, Etkinlik, İnsanlar.
“Çin’in Meizhou kentinde erimiş, havai fişek benzeri kıvılcımlar yağdıran insanlar, Ay Takviminin ilk dolunayında Fener Festivalini kutlamak için ateş ejderhası dansı yapıyor. Bu kutlama 200 yılı aşkın bir süre önce yapıldı ve 2008 yılında Çin’de Somut Olmayan Kültürel Miras listesine alındı.”
Sofia Lopez Mañan’ın “Kaplan”ı. Profesyonel İkinci ve Profesyonel Kazanan, Hayvanlar, Kavramsal, Hikaye Anlatımı.
“Arjantin, Buenos Aires’te bir yatağın üzerinde duran kaplan. Bu görüntü, ‘Doğa’ kavramını insan yapımı bir yapı olarak araştıran “Doğa Kitabı” projesinin bir parçasıdır.”
Sandra Paul’un Tutku’su. Kazanan, Profesyonel, Hayvanlar.
Robyn Finlayson’dan “İsimsiz”. Kazanan, Profesyonel, Yapay Zeka.
Proshin Vladimir’in “Nehirde Sabah” adlı eseri. Kazanan, Amatör, Seyahat.

Kazananların tamamını görmek için – 1839 Awards: Website | Facebook | Instagram

What's your reaction?

tr_TRTurkish