Rammstein’ın Yaklaşan Yeni Albümü “Zeit”ın İkinci Single’ı “Zick Zack” Yayında

Alman endüstriyel metal devi Rammstein, gelecek albümün yeni single’ı “Zick Zack”ı klibiyle birlikte paylaştı.

Şarkının sözleri, günümüzde genellikle bireyin kendini optimize etmeye, bazen de neşter altına yatarak görsel görünümün radikal bir şekilde değiştirilmesine yönelik zorlayıcı bir eğilimi ele alıyor.

Klip, Berlinli grubunun “Zick Zack” adında bir “güzellik kliniğine” yatırım yaptığına dair bir söylenti ortaya çıktıktan birkaç gün sonra yayına sürülüyor. Söylenti sonrasında dünyanın dört bir yanındaki hayranların randevu almak, klinik hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hatta uzman ekiple konuşmak için “Zick Zack” yardım hattını araması da konuyu renklendiriyor.

Yeni single’larının fiziksel olarak piyasaya sürülmesi için grup, “Zick Zack Magazine” isminde bir gançlik dergisi yayınlıyor. 32 sayfalık dergide “Daha Güzel, Daha Büyük, Daha Sert” konulu hikayeler, fotoğraflar ve röportajların yanı sıra “The Dr Flake Botox Box” adlı bir okuyucu mektubu sütunu, bir XXL poster, altı poster ve 30 özel Rammstein çıkartması yer alıyor. Ve elbette, iki parçalı tek CD de dergiye dahil.

“Zick Zack” ayrıca yedi inçlik siyah vinil olarak da piyasaya sürülecek. Boys Noize, şarkının remiksini üstlenirken her iki fiziksel format da 13 Nisan’da yayınlanacak.

Rammstein’ın sekizinci stüdyo albümü olacak ‘Zeit’, 29 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak ve grubun 2019 tarihli son albümü sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapacak.

Grup yeni albümdeki on bir şarkı üzerinde iki yıl çalışırken, bir kez daha Berlinli prodüktör Olsen Involtini ile iş birliği yaptı ve albüm Fransa’nın Saint-Rémy-de-Provence kentindeki La Fabrique Stüdyolarında kaydedildi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish