Rahmi M. Koç Müzesi’nde sömestir atölyeleri

Türkiye’nin ilk ve tek sanayi müzesi Rahmi M. Koç Müzesi, sömestir tatilini atölyelerle renklendiriyor. 5-14 yaş aralığındaki çocuklar, sömestir boyunca düzenlenecek atölyelerle hem öğrencek hem keşfedecek.

Dünya Bebekleri Sergisi’ni keşfedelimSergide oyuncak sanayisinin en önemli kilometre taşı olan bebeklerin Antik Çağ’dan günümüze uzanan yolculuğuna ışık tutuluyor. 18’inci yüzyılın ahşap bebeklerinden Anadolu’nun bez bebeklerine, Asya ve Afrika inanç bebeklerinden moda bebeklerine, hatta Uzakdoğu’nun ipek elbiseli festival bebeklerine kadar çok özel örnekler var. Bebek kavramının tarih öncesinden bu yana kullanım amaçlarını anlatan, yüzyıllar içinde bebek sanayisinin geçirdiği büyük dönüşümü gözler önüne seren sergide etkinlik yapmaya hazır mısın?

Etkinlik saat ve günleri:
11.00 – 12.00 / 5 – 8 yaş
13.00 – 14.00 / 9 – 14 yaş
*Pazar ve pazartesi günleri hariç

Anamorfoz Atatürk Eseri eğitim etkinliğiÇekyalı heykeltıraş Patrik Prosko imzalı ‘Anamorfoz Atatürk Projesi’nin’ yapımı yaklaşık 3 ay sürdü, 93 farklı temadan toplam 539 parçanın bir araya getirilmesiyle meydana geldi. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve değerlerini simgeleyen bu eseri yakından incelemek ve kullanılan teknikleri etkinliklerle öğrenmek ister misin? Parçadan bütüne giden bu sanat anlayışının sırrını birlikte keşfedelim.

Etkinlik saat ve günleri:
11.00 – 12.00 / 5 – 8 yaş
13.00 – 14.00 / 9 – 14 yaş
*Pazar ve pazartesi günleri hariç

Renkli Matematik DünyasıEğlen + Öğren bölümü; 46 adet deney seti ve öğretmen anlatımlarıyla çocuklara, matematik ve fen bilimlerini “anlaşılmaz, erişilmez” olmaktan çıkarıp “dokunulabilir, sevilebilir ve anlaşılabilir” kılmayı hedefliyor. Renkli Matematik Dünyası etkinliği, eğlence ile öğrenmeyi bir arada sunarak çocukların “Matematiksel Düşünme”yi öğrenmelerine, dolayısıyla da matematiği sevmelerine yardımcı oluyor.

Etkinlik saat ve günleri:

11.00 – 12.00 / 5 – 8 yaş
13.00 – 14.00 / 9 – 14 yaş

*Cumartesi, pazar ve pazartesi günleri hariç

*Katılımın ücretli olduğu atölye programıyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler 0212 369 66 00’ı arayarak Eğitim Bölümü’yle irtibata geçebilir.

Rahmi M. Koç Müzesi hakkında:

Rahmi M. Koç Müzesi Türkiye’nin ulaşım, endüstri ve iletişim tarihindeki gelişmeleri yansıtan ilk ve tek sanayi müzesidir. 14 binin üzerinde objeden oluşan koleksiyonu, çocuklara yönelik eğitimleri ve atölyeleri ile kültür ve eğlenceyi bir arada sunabilen tek adres olan Rahmi M. Koç Müzesi Mustafa V. Koç/Lengerhane binası ve Hasköy Tersanesi olmak üzere iki tarihi bina ile halihazırda 11 bin 250 m2’lik kapalı alana ve yaklaşık 17 bin metrekarelik açık alana sahiptir. Müze, salı-cuma 10.00 – 17.30, cumartesi-pazar 10.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

www.rmk-museum.org.tr

www.facebook.com/rmk.museum

www.instagram.com/rahmi_m_koc_muzesi

www.pinterest.com/rahmimkocmuseum

www.youtube.com/rahmimkocmuzesi

What's your reaction?

tr_TRTurkish