R.E.M. ‘Up’ Albümünün 25. Yıl Yenı̇ Baskısını Duyurdu

R.E.M. 1998 tarihli “Up” albümünün 25. yıl dönümü özel baskısının 10 Kasım’da, Craft Recordings aracılığıyla yayımlanacağını duyurdu.

Koleksiyon, albümün yeniden düzenlenmiş bir versiyonunun yanı sıra grubun 1999’da Party of Five adlı TV gençlik dizisinin setindeki performansından alınan ve daha önce yayımlanmamış 11 şarkılık bir seti de içeriyor. Ayrıca grup üyeleriyle yapılan yeni röportajlar, müzik videoları ve daha fazlası da yer alıyor.

Basçı Mike Mills bir basın açıklamasında “Görsel ve müzikal sanatın kesişimi her zaman ilginçtir, bu yüzden TV’nin bir parçası olmak güzeldi” dedi.

Bu dizi aynı zamanda R.E.M.’e senaryolu bir TV programında ilk kez görünme şansı verdi. 1999’da Los Angeles’taki Palace Theatre’da 175 hayran kulübü üyesinin önünde çekim yaptılar.

Albümde grup üyeleriyle yaptığı yeni röportajları da yer alan Josh Modell performans ile ilgili notlarında, “Piyasada düzinelerce harika R.E.M. canlı seti var, ancak hiçbiri bu yakından tuhaflık gibi değil” diye yazıyor. “Gevşek ve mutlu olan grup, küçük bir kalabalığın önünde Up’ın büyük bir kısmını seslendiriyor. Stipe konuşkan, kazara Billy Corgan’dan kopya çektiği (ve Corgan’a bunu anlattığı), Human League ile aynı mekânda komik bir sahnede çaldığı ve daha fazlası hakkında hikayeler anlatıyor.

Albümün yayımlanmasından önce, Party of Five kayıtlarından “Daysleeper” şarkısının daha önce gün yüzüne çıkmamış bir versiyonunu aşağıda dinleyebilirsiniz. İki CD/Blu-ray’den oluşan delüks baskının şarkı listesini aşağıda görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

R.E.M. photo by Patrik Andersson

tr_TRTurkish