Peter Gabriel Yeni Şarkısı “So Much”ı Paylaştı

Peter Gabriel 3 Temmuz dolunayı ile birlikte yakında çıkacak albümü i/o’dan yeni bir şarkı olan “So Much”ı paylaştı.

Gabriel tarafından yazılan ve yapımcılığı üstlenilen şarkıda, John Metcalfe imzalı bir yaylı aranjman içeriyor, Tony Levin bas çalıyor, David Rhodes gitara katkıda bulunuyor ve Gabriel’in kızı Melanie geri vokal yapıyor. Gabriel, şarkı hakkında bize verilen hayattan en iyi şekilde yararlanma hakkında “basit bir şarkı” diyor.

Gabriel şu detaylara da değiniyor, “Çok basit bir koro elde etmek istedim, ancak armoni ve melodide hala bir miktar zenginlik bulunduran bir koro. Sindirmesi kolay ama yine de biraz karakteri olan bir şey.”

’So Much’ ölümlülükle, yaşlanmayla ilgili, tüm parlak, neşeli konularla ilgili ama bence benim yaşıma geldiğinizde ya ölümlülükten kaçarsınız ya da faniliğe atlar ve hayatı dolu dolu yaşamaya çalışırsınız ve bu her zaman bana çok daha mantıklı geliyor. En canlı görünen ülkeler, kültürlerinin bir parçası olarak ölümün olduğu ülkelerdir.”

Yaklaşan albüm “i/o”nun lansmanı, Gabriel’in her dolunayda yeni bir şarkı yayınlamasını içeriyor ve her şarkı belirli bir görsel ile sunuluyor. “So Much”, karanlık çivit mavisi bir gökyüzü üzerinde sarı bir ufuk çizgisini tasvir eden Henry Hudson’ın “Somewhere Over Mercia”sı ile ilişkilidir.

YayıMlanan “So Much” versiyonu, Tchad Blake tarafından miksajı yapılan “Dark Side Mix”. Ayın ilerleyen döneminde Gabriel, Mark “Spike” Stent’in “Bright-Side Mix”ini ve Hans-Martin Buff’ın “In-Side Mix”ini paylaşacak.

Parçalar, gelecek albümden paylaşılan önceki single’lar “Four Kinds of Horses”, “i/o”, “The Court” ve “Panopticom” sonrası ulaşıyor kulaklarımıza.

Peter Gabriel, photo by Nadav Kander

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish