People Around Yeni Şarkısı “Good For Me” ile Huzurlarınızda

2013 yılında başlayan müzikal birlikteliklerini 16 yıllık dostluklarıyla harmanlayan Oral Sargın ve Zafer Özkan’ın omuzlarında yükselen People Around yeni şarkıları “Good For Me” ile huzurlarınızda.

Covid-19 sürecinin başından beri üretimi hiç olmadığı kadar hızlandıran ve 17 yeni parça besteleyen ikili, 2019’un başından bu yana sırasıyla “Electric Coffin”, “Sheen” ve “Kilyos” isimli şarkıları paylaştı.

Herhangi bir yapım şirketine bağlı olmaksızın, şarkıların düzenlemelerini, kayıtlarını ve mikslerini kurdukları ev stüdyosunda yapan ikili, şarkıların teaser ve artworklerini de Heybeliada’da kendi imkanlarıyla çekip, editliyor.

İkli, Lo-Fi, Chillhop atmosferindeki yeni şarkının hikayesini ise şöyle ifade ediyor:

Covid19 salgınının hemen öncesinde şehir hayatını bırakıp, Heybeliada’ya yerleştik. Doğayla ve ada hayatıyla bütün olduktan sonra müzik yapabilmek adına gerekli dinginliğe ve huzura kavuşmuştuk.

‘’Good For Me’’ covid dönemi boyunca yaptığımız #stayhome serisinin ilk parçası; doğada olup, şehrin karmaşasından uzakta olmanın bize yaşattığı hisleri tarif ediyor.”

People Around, elektronik, etnik-elektronik, downtempo, chillhop ve lo-fi gibi müzik türlerini sentezleyerek bir araya getiriyor. Yıllardır birlikte müzik yapan ikili, farklı disiplinlerden yetiştikleri müzik tarzlarını harmanlayarak, şarkılarıyla hem akustik hem de elektronik müzik dinleyicisine hitap ediyor. 

Kuruldukları günden bu yana eserlerinde klarnet, saksafon ve elektrik gitarı solist bir yapıda kullanan People Around, altyapısında ise house   ritimleriyle modern synthesizer’ı buluşturuyor. Doğu ve batı tınılarını iç içe kullanan ekip, geniş müzikal yelpazeleri sayesinde sıradışı frekanslar tasarlamaktan keyif alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish