Onur Güney Kumaş’ın Yeni Teklisi “Şehirler ve Bombalar” Yayında

Geçtiğimiz aylarda single’ı “Uyan Kendine Gel”i dinleyicilerle buluşturan ve birçok platformda yer alan Onur Güney Kumaş’ın yeni single’ı “Şehirler ve Bombalar” tüm dijital platformlarda yerini aldı. Dağıtımı Kahuna tarafından yapılan yeni çalışma sanatçının uzun zamandır yayımlamayı beklediği parçalardan.

Söz yazımında, bestesinde ve aranjesinde Onur Güney Kumaş’ın yer aldığı şarkının prodüksiyon koltuğunda ise Onur Güney Kumaş ve Emre Kılınçer yer alıyor. Kumaş’ın “kıpır kıpır bir aşk şarkısı” olarak tanımladığı Indie Pop türündeki “Şehirler ve Bombalar” dinleyenlere enerjik bir Eylül ayı geçirtecek.

2007 yılında KASDAV Liselerarası Müzik Yarışması’nda birincilik alan, 2009’da da Kocaeli Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nü kazanan Kumaş, sınıf arkadaşı Yasin Soyöz’le elektronik müzik ve müzik prodüksiyonu konularında çalıştı. Aynı yıl sokak müziği yapmaya başladı ve o süreçte Dalganabak grubuna katılarak sokak konserlerinde ve önemli festivallerde sahne aldı. Ayrıca, tiyatro müziği alanında çalışmalar yapmaya başlayan Kumaş, uluslararası bir müzikalde ünlü isimlerle bir araya geldi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish