Nilüfer Yanya Gelecek Albümü “My Method Actor”ü Yeni single “Method Actor” ile Duyurdu

Nilüfer Yanya, 13 Eylül’de Ninja Tune aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albümü “My Method Actor”ü duyurdu. Aynı zamanda yeni single “Method Actor”ü paylaştı.

Hayatın bir bölümünden diğerine geçiş teması üzerine kurulu olan “My Method Actor”, Yanya’nın yaratıcı ortağı Wilma Archer ile samimi kayıt oturumları sırasında yapıldı. Yanya yaptığı açıklamada, “Bu, bu açıdan en yoğun albüm” dedi. “Çünkü sadece ikimiz vardık. Kimsenin bu balonun içine girmesine izin vermedik.”

Bir önceki single “Like I Say (I runaway)”den sonra kulaklarımıza ulaşan yeni single “Method Actor”, oyunculuk ve müzisyenlik arasındaki benzerliklerden ilham alıyor.

Yanya, “Metot oyunculuğunu araştırıyordum ve okuduğum kadarıyla, hayatınızdaki tek bir anıyı, hayatınızı değiştiren bir anıyı bulmaya dayanıyor,” diye açıkladı. “Bazı insanların metot oyunculuğunu travmatik bulmasının ve belki de zihinsel olarak güvenli bulmamasının nedeni, her zaman o ana geri dönüyor olmanız… Bu biraz müzisyen olmaya benziyor. Performans sergilerken, hala ilk yazdığınız andaki enerjiyi ve duyguyu o anda uyandırmaya çalışıyorsunuz.”

Gelecek albüm “My Method Actor”, 2022’de yayımlanan “PAINLESS”in ardından ilk yeni Nilüfer Yanya şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Nilüfer Yanya “My Method Actor” şarkı listesi:

01. Keep on Dancing

02. Like I Say (I runaway)

03. Method Actor

04. Binding

05. Mutations

06. Ready for Sun (Touch)

07. Call It Love

08. Faith’s Late

09. Made Out of Memory

10. Just a Western

What's your reaction?

tr_TRTurkish